Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Walentynkowe urodziny Anny German – koncert online

Walentynkowe urodziny Anny German – koncert online

reklama
📅 Data: niedziela, 14 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W walentynkowy wieczór Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na na koncert Pauliny Malinowskiej i zespołu The Consonance Trio. Artyści zaproszą nas na walentynkowe urodziny Anny German, wielkiej artystki i skromnej osoby, której głos którym zaśpiewała choćby „Tańczące Eurydyki” czy „Człowieczy los” na długo pozostanie w naszej pamięci, a urodziła się właśnie 14 lutego 1936 roku. Z jej legendą twórczo zmierzy się Paulina Malinowska, która zaśpiewa m.in. „Pomyśl o mnie”, „Tylko raz w roku kwitną ogrody” w aranżacjach i z akompaniamentem zespołu The Consonance Trio.

– Moja przygoda z Anną German rozpoczęła się w 2017 roku, gdy dowiedziałam się o eliminacjach do „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German” – mówi Paulina Malinowska, na co dzień artystka Chóru OiFP. – Rozpoczynając przygotowania do konkursu, zaczęłam zgłębiać historię życia piosenkarki, przeczytałam jedną książkę, potem następną, i kolejną… Wsłuchiwałam się w niezwykłe muzyczne dzieła. Historia Anny German bardzo mnie poruszyła. Poczułam, że mamy wiele wspólnego. Jak się okazało, nawet wzrost – dokładnie taki sam! Zachwyciłam się piosenkami, które śpiewała, pięknem melodii, wrażliwością przekazu, skromnością artystki, tekstami przepełnionymi silnymi emocjami. Zachwycona jej osobą, wzięłam udział w Festiwalu i wygrałam go! Nie przypuszczałam, że to początek tak wspaniałej, wspólnej drogi. Jako laureatka zostałam zaproszona do Warszawy na koncert finałowy, który odbył się w Teatrze Polskim. Dzięki uprzejmości Dyrektor „Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”, Pani Aldony Michalak, która wspiera laureatów konkursu, moja współpraca z Festiwalem trwa do dziś. W 2020 roku podczas VII Edycji Festiwalu nagrałam teledysk do piosenki „Wróć do Sorrento” z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia. Ogromnie się cieszę, że w 85. rocznicę urodzin Anny German wraz z zespołem The Consonance Trio będziemy mogli przenieść się wraz z Państwem w świat cudownych piosenek wybitnej artystki.

– Utwory z repertuaru Anny German były ciekawym wyzwaniem do stworzenia aranżacji – opowiada Max Fedorow. – Pracowaliśmy całą załogą The Consonance Trio aby oddać piękno melodyki i zarazem głebię tekstów. Wszystkie utwory zabrzmią w naszych autorskich aranżacjach.
Zespół The Consonance Trio powstał w 2014 roku w Białymstoku. Założyli go trzej przyjaciele, zawodowi muzycy: Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja) i Max Fedorov (fortepian). Twórczość zespołu odzwierciedla ich wspólne zainteresowania muzyczne: począwszy od klasyki, przez jazz, muzykę etniczną aż do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół The Consonance Trio nagrał swoje pierwsze single Tower oraz Childhood, a w 2016 roku zagrał autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016 – 2019 koncertował z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w wielu miejscowościach Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. W lipcu 2017 roku zespół zagrał autorski koncert w klubie muzycznym Fama w Białymstoku. W styczniu 2017 roku The Consonance Trio wystąpił z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej z okazji jubileuszu dziesięciolecia Chóru. Koncert odbył się na dużej scenie Opery w Białymstoku. W 2018 roku zespół rozpoczął współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną. W 2019 roku po nagłej śmierci Karola Sypytkowskiego do zespołu dołączył Piotr Chociej. The Consonance Trio stworzył muzykę do filmu fabularnego „Czarna Dama”, którego premiera odbędzie się w 2021 roku. Orient Express to debiutancki album zespołu, który został wydany w 2020 roku.

Artyści:
Paulina Malinowska – wokal
The Consonance Trio
Max Fedorov – fortepian
Piotr Chociej – kontrabas
Wojciech Bronakowski – perkusja

Program:
Utwory z repertuary Anny German:
Pomyśl o mnie
Jedna chwila wystarczyła
Tango d’amore
Один раз в год сады цветут (Odin raz v god sady cvietut/Tylko raz w roku kwitną ogrody)
Nie żałuj
i inne

Koncert online już 14 lutego o godz. 18:00 na kanale YouTube Opery i Filharmonii Podlaskiej – bądźcie z nami w tym dniu wypełnionym miłością! >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę