Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Klimat i migracje. Spotkanie z prof. Szymonem Malinowskim i Filipem Springerem

Klimat i migracje. Spotkanie z prof. Szymonem Malinowskim i Filipem Springerem
📅 Data: piątek, 12 lutego 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jaki jest ślad węglowy przeciętnego Polaka? Jak możemy poradzić sobie z wytwarzanym nadmiarem CO2? Jak zmiany klimatyczne wpłyną na przemieszczania się ludności? Czy państwa Europy są gotowe na falę migracji klimatycznych? Zapraszamy na spotkanie z prof. Szymonem Malinowskim, profesorem nauk o Ziemi, dyrektorem Instytutu Geofizyki UW.

Transmisja na YouTube >> link

W lutym 2020 roku fala potężnych pożarów dewastowała środowisko naturalne Australii. Rok później media na cały świecie informują o pęknięciu himalajskiego lodowca i powodzi niszczącej tamę na rzece Alaknanda w Indiach. Dziś o wpływie i skutkach działalności człowieka na klimat mówią już nie tylko aktywiści. Świadomość społeczeństwa w tym temacie rośnie. Rośnie również temperatura atmosfery, która od czasu rewolucji przemysłowej zwiększyła się o 1’C. Czy jesteśmy jeszcze w stanie powstrzymać następujące zmiany klimatyczne i migracje ludności będące ich skutkiem?

O przyszłości klimatycznej Polski, Europy i całego świata porozmawiamy z prof. Szymonem Malinowskim z Instytutu Geofizyki UW - bohaterem słynnego filmu dokumentalnego „Można panikować”. Na spotkanie online transmitowane na kanale YouTube Muzeum Emigracji w Gdyni zapraszamy w piątek, 12.02.2021 r. o godz. 18:00. Rozmowę z profesorem poprowadzi Filip Springer - reportażysta, autor artykułu „Ssanie próżni” opublikowanego w 6. numerze „Polskiego Przeglądu Migracyjnego”.

prof. dr hab. Szymon Malinowski – dyrektor Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Fizyk atmosfery, specjalista od fizyki chmur i opadów, turbulencji, modelowania numerycznego procesów atmosferycznych, pomiarów i analizy danych. Uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych kampanii badawczych, popularyzator nauki. Współautor książki „Nauka o klimacie”.
Filip Springer – autor cykli reporterskich oraz książek, m.in. Miedzianka. Historia znikania, Wanna z kolumnadą, 13 pięter, Miasto Archipelag, Źle urodzone, Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Współtwórca festiwalu MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧