Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

NEOFORMY. Krzysztof Ćwiertniewski

NEOFORMY. Krzysztof Ćwiertniewski

reklama
📅 Data: poniedziałek, 22 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Mazowiecki Instytut Kultury, Elektoralna 12 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie z artystą Krzysztofem Ćwiertniewskim.

Neoformy, czyli rzeźby neonowe są wynikiem mojej fascynacji światłem, barwą i aranżowaniem przestrzeni z ich użyciem. Neon, jako technika której używam do tworzenia swoich instalacji, stanowi łącznik pomiędzy mną – artystą, a otoczeniem – przestrzenią i odbiorcami moich prac. Gromadzone przez lata doświadczenia i wiedzę na temat barw – ich psychologii, technik mieszania, prezentacji z użyciem różnych narzędzi przełożyłem na formę neonowej rzeźby. Neon, który zazwyczaj kojarzony jest z funkcją reklamową i użytkową, osadziłem w ramach sztuki – urzeka pięknem, zdobi, wywołuje refleksję, pobudza, wzrusza. Emocje, jakie mi towarzyszą podczas tworzenia prac poprzez zaangażowanie całego swojego ciała – od ramion, aż po oddech – przekładam na szklane, wypełnione świecącymi gazami rzeźby.
Neoformy to mój komunikator ze światem. Świecący, zamknięty w szklanej przestrzeni gaz tworzy niezwykłe przestrzenne obrazy wydzierając się poza swoją formę poprzez kolorową łunę, która przekracza granice szklanych rurek. Ten zatrzymany w szkle oddech artysty jest jak migawka u Cartier Besona. Fotograficzne „rysowanie światłem” nabiera tu, w szklanej rzeźbie zupełnie nowego znaczenia. Rzeźbienie światłem zaczyna się od pomysłu, iskry emocji, następnie płynne szkło zastyga w określony kształt – można powiedzieć, że moment, kiedy myśl zyskuje kształt to chwila, kiedy zatrzymujemy czas.
Prace często działają na zasadzie kontrastu kolorów dopełniających, czasem grają formą lub misternie wyprofilowanym kształtem. Są obiektami, które wynikają bardzo silnie z emocji i powiązań jakie odczuwam ze światem – są kolorowym kontrapunktem w stosunku do szarej rzeczywistości.
Krzysztof Ćwiertniewski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę