Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Queerowe czytanie poezji ukraińskiej

Queerowe czytanie poezji ukraińskiej

reklama
📅 Data: czwartek, 25 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
waw4free jest wspierane przez Opti
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i grupa BLYZKIST zapraszają do udziału w queerowych czytaniach poezji ukraińskiej. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko–polski”.

🟣 Queerowe czytanie poezji ukraińskiej 🔶
Podczas queerowych czytań poezji ukraińskiej zainspirujemy się̨ motywem przewodnim wystawy „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko–polski” – hybrydowością̨ tożsamości kulturowej. Chcemy poszukać nowych potencjalnych połączeń między tożsamościami poprzez poezję, queer i bliskość.
Wieczór czytania wypada w Dni Szewczenkowskie, czyli dni poezji obchodzone w Ukrainie w pierwszej połowie marca. Spotkamy się̨ w 150. rocznicę urodzin Łesi Ukrainki – wybitnej ukraińskiej poetki, której wiersze obfitują w zmysłowość. W tym samym czasie przypadają obchody najbardziej radosnego żydowskiego święta, Purim – czasu obowiązkowego jedzenia, picia i zabawy.

📅 KIEDY:
czwartek 25 lutego 2021 | godz. 18.00

👤 KTO:
Taras Gembik
Himera Drag Queen

📍 GDZIE:
online | Facebook Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie >> link

👤 Taras Gembik – urodził się w Ukrainie na Wołyniu. Od trzech lat współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie oprowadza po wystawach tłumacząc sztukę na język osobistej empatii i piękna, w którym znikają granice. Razem z Marią Beburią tworzy kolektyw „BLYZKIST” (bliskość), który skupia się na tworzeniu wielopoziomowej wspólnoty osób z doświadczeniem migracji.
👤 Himera Drag Queen – na co dzień relaksuje się na warszawskich salonach, a w nocy tworzy sztukę queerową w polskim undergroundzie. Rozpala scenę burleską i kusi seksapilem. Drag jest dla niej możliwością uwolnienia wewnętrznej kobiety – a jest ona szalona, pewna siebie i czasami „złe mówi po polsku”. Himera – piękny kwiat polskiej sceny Drag z ukraińskim korzeniem.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)
zachęcamy do wsparcia wybranych fundacji