Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia #3 Marta Sapała

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia #3 Marta Sapała

reklama
📅 Data: czwartek, 25 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do udziału w trzecim spotkaniu w ramach Festiwalu Reportażu Młodego Pokolenia. Tym razem gościć będziemy Martę Sapałę, autorkę m.in. książki NA MARNE (Wydawnictwo Czarne).

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Marta Sapała (ur. 1974) – dziennikarka. Urodziła się w Kartuzach, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z „Polityką” i „Zwierciadłem”. Jest autorką kilku książek, w tym MNIEJ. INTYMNY PORTRET ZAKUPOWY POLAKÓW i NA MARNE. Za tę ostatnią otrzymała nominację do nagrody Grand Press 2020. Mieszka w Warszawie.
Marta Sapała postanowiła zbadać marnotrawstwa żywieniowego, które - jak straszą media - rośnie w ogromnie szybkim tempie. Rozmawia z ludźmi, którzy żywią się tym, co znajdą w śmietnikach, zagląda do kompostowników i kuchennych szafek swoich rozmówców, szpera w kontenerach przy dyskontach spożywczych, oddaje głos ludziom bez domu i tym, którzy oszczędzanie mają we krwi. Odwiedza miejsca, w których powstaje żywność, i te, w których kończy się jej droga. Zagląda do magazynów w supermarketach i bankach żywności. Ludzkie portrety splata ze statystykami i opiniami ekspertów. Nie boi się również podawać w wątpliwość powtarzanych w mediach obiegowych opinii dotyczących marnotrawstwa.
NA MARNE to zbiór reportaży o naszych codziennych nawykach i doskonała lekcja odpowiedzialnej konsumpcji.
Spotkanie poprowadzi Paulina Frankiewicz.

📕 FESTIWAL REPORTAŻU MŁODEGO POKOLENIA - o co chodzi?
Wraz z zaprzyjaźnionym reporterem Bartoszem Józefiakiem postanowiliśmy zorganizować nietypowy festiwal literacki. Będzie to całoroczne wydarzenie poświęcone literaturze faktu: Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia. Przynajmniej raz w miesiącu zaprosimy w nasze progi reporterki i reporterów teraz lub w ostatnich latach debiutujących na rynku wydawniczym. Będziemy rozmawiać o najnowszych tytułach i wrócimy do tych, z którymi czytelniczki i czytelnicy mieli okazję już się zapoznać.

📕 Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, pierwsze spotkania odbędą się online - transmisja na profilu Facebook księgarni i naszych partnerów. Kiedy sytuacja na to pozwoli, zaprosimy również do stacjonarnego udziału w spotkaniach. Przed każdym wydarzeniem zaplanowaliśmy możliwość indywidualnej rozmowy w księgarni z czytelniczkami i czytelnikami stacjonarnie w księgarni.

📕 Patronat nad Festiwalem objął InstytutR.
Nasi partnerzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo AGORA, Dowody na Istnienie.
Spotkanie z Martą Sapałą organizowane jest we współpracy z Wydawnictwem Czarne.

📕 Kim jesteśmy?
Księgarnia Do Dzieła powstała w lipcu 2020 roku w samym sercu Łodzi (ul. Próchnika 3). Została pomyślana jako kameralna przestrzeń, gdzie w towarzystwie książek i kawy można gadać o literaturze. Dla dużych i tych całkiem małych. Organizujemy spotkania autorskie i spacery literacko-filozoficzne.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę