Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

SysOps/DevOps MeetUp Online #30

SysOps/DevOps MeetUp Online #30

reklama
📅 Data: czwartek, 18 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #30 🔥
📅 18.03.2021 godz. 17:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji
💻 Zapisy: link

Harmonogram:
👨‍🏫 17:00 Prelekcja #1: "Kubernetes i Windows, czyli jak wykorzystujemy GKE na Windows node poolach na produkcji" - Hubert Poznański
👨‍🏫 18:00 OPEN MIKE
👨‍🏫 18:05 Prelekcja #2: "Build, test, deploy - dystrubucja oprogramowania za pomocą Intune" - Maciej Horbacz

Transmisję oglądać możecie na:
➡️ YouTubie: link
➡️ fanpage’u SysOps/DevOps:link
➡️ stronie: link

-----

"Kubernetes i Windows, czyli jak wykorzystujemy GKE na Windows node poolach na produkcji" - Hubert Poznański

Podczas prezentacji Hubert przedstawi podejście Egnyte w wykorzystaniu GKE oparte na Windows node poolach na przykładzie niedawno wdrożonego serwisu. Przedstawi problemy, które zostały napotkane podczas przygotowywania środowiska oraz samego wdrożenia. Hubert pokaże również, w jaki sposób Egnyte realizuje takie podstawowe aspekty, jak monitoring oraz automatyzację środowiska Windows w GKE.

Hubert Poznański - entuzjasta technologii cloudowych, od dwóch lat DevOps Engineer w zespole Production Engineering w Egnyte. Na co dzień zajmuje się utrzymaniem infrastruktury oraz wdrażaniem nowych usług przy współpracy z zespołem deweloperów.

-----

"Build, test, deploy - dystrubucja oprogramowania za pomocą Intune" - Maciej Horbacz

Dostarczanie programów na urządzenia w organizacji zwłaszcza teraz w czasach wzmożonej pracy zdalnej stawia wiele wyzwań. Dzięki Microsoft Intune jesteśmy w stanie szybko dostarczyć programy na każde urządzenie - gdziekolwiek by ono nie było. Jednak to zadanie DevOpsa, aby sprawdzić czy cały proces przebiegnie pomyślnie. Jedynym sposobem, aby zabezpieczyć się przed dużą liczbą błędów jest przetestowanie takiej dystrybucji w kontrolowanym środowisku. Wykorzystanie PowerShella jako silnika całego procesu instalacji, pozwoli dowolnie go dopasować do swoich potrzeb. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, testy powinny odbywać się na czystym systemie, który możesz odpalić w ciągu kilku sekund (bez posiadania obrazu lub przygotowywania maszyny wirtualnej) za pomocą Windows Sandbox. Po pomyślnym zakończeniu testów paczka instalacyjna jest gotowa do dystrybucji za pomocą Microsoft Intune. Cały ten proces wraz ze szczegółami przedstawi drugi prelegent - Maciej Horbacz.

Maciej Horbacz - główny inżynier oraz architekt rozwiązań zarządzania urządzeniami w oparciu o Microsoft Intune. Swoją pasję do zdalnego zarządzania urządzeniami odkrył wraz z poznaniem PowerShella. Od tamtego momentu stworzył wiele narzędzi do zautomatyzowania pracy swojego zespołu. Aktualnie zarządza środowiskiem ponad 700 urządzeń i PowerShell nadal jest jego głównym orężem w ręce. Ponadto tworzy również Low Code’owe rozwiązania z wykorzystaniem Microsoft Power Platform. Autor bloga link oraz współorganizator spotkań Polish PowerShell User Group link. W wolnym czasie słucha muzyki, interesuje się astrofizyką i kosmologią.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę