Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Iran – rewolucja i religia | webinar

Iran – rewolucja i religia | webinar

reklama
📅 Data: piątek, 26 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Webinar dr. hab. Marcina Rzepki w ramach cyklu "Religioznawczy podróżnik" współorganizowanego przez Instytut Religioznawstwa UJ.

Odczyt wygłoszony zostanie za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Obowiązują zapisy. Limit miejsc: 50.
Zapisy >> link

Fenomen Islamskiej Republiki Iranu zasadza się na łączeniu tego, co tradycyjne z nowoczesnością, na aktualizowaniu „rewolucyjności" w zmieniających się warunkach społeczno-kulturowych i politycznych, na swoistym reprodukowaniu wartości rewolucyjnych w czasie kolejnych rocznic rewolucji, świąt, uroczystości, upamiętnień. W istocie „rewolucyjny performance" w Iranie jest tyleż działaniem politycznym, co religijnym, odtwarzanym i interioryzowanym cyklicznie, przestrzennie, symbolicznie. Rozważania poświęcone rewolucji i religii w Iranie, czy też religijnej rewolucyjności, albo rewolucyjnej religii rozpoczną się od wizyty w muzeum Świętej Obrony w Teheranie, przestrzeni performatywnej, włączającej i wykluczającej, syntezującej i ukonkretniającej.

Prowadzenie:
Prof. Marcin Rzepka - slawista i orientalista. Doktoryzował się w 2008 na podstawie pracy Językowe i kulturowe aspekty przekładu Biblii na języki irańskie, habilitację uzyskał w 2019 roku (rozprawa Apostołowie nowoczesności. Protestantyzm w Iranie w okresie autorytarnej modernizacji). W swoich badaniach koncentruje się głównie na problematyce mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie ze szczególnym uwzględnieniem Iranu, historii protestantyzmu i relacji chrześcijańsko-muzułmańskich.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę