Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Eric Folly „La vie en rose”

Eric Folly „La vie en rose”

reklama
📅 Data: niedziela, 07 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Świętujemy Dzień Kobiet. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia wyjątkowego koncertu Erica Folly, wszechstronnego wokalisty z Francji o pięknym, aksamitnym głosie.

Folly to wykonawca i interpretator francuskiej muzyki ery Edith Piaf, Charles’a Aznavoura, Yves Montand’a czy Joe Dassin’a. W repertuarze posiada nie tylko kompozycje francuskie, ale również standardy amerykańskiej muzyki jazzowej, odnajduje się w utworach Franka Sinatry, Nat „King” Cole’a, Niny Simone, Ray Charles’a, a także we współczesnych kompozycjach wykonawców jak Stevie Wonder, Amy Winehouse, Michael Jackson, Henri Salvador, Ed Sheeran, Rhiann, Daft Punk, Jamie Cullum. Eric Folly posiada też bogaty repertuar złożony z własnych kompozycji, do których napisał muzykę i słowa. Jest nie tylko wokalistą, ale także aktorem i tancerzem. Brał udział w wielu produkcjach tanecznych i muzycznych we Francji i w Polsce. Współpracował m.in. z Dodą, Tatianą Okupnik, Piotrem Polkiem czy Anną Jurksztowicz.

Wokaliście towarzyszyć będzie Jacek Prokopowicz - organista (Hammond), pianista, kompozytor, który współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną (koncerty), kontrabasistą Piotrem Rodowiczem, perkusistą Adamem Lewandowskim, harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim, Wojciechem Waglewskim (na płycie Hey Jimi, oraz we wspólnym koncercie w programie 3 Polskiego Radia emitowanym na żywo), Indios Bravos (płyta Peace). Odbył trasy koncertowe z bluesmanami: Kalif Wailin’ Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts, Chaz de Paolo, a także z Jennifer Batten (gitarzystka Michaela Jacksona), Patsy Gamble (brytyjska saksofonistka smoothjazzowa). W 2012 roku otrzymał I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. W 2013 roku zajął II miejsce na klawiszowca roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

Koncert odbędzie się online, transmisja dostępna:
na Facebookowym profilu >> link
na YouTube >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę