Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

OSTRZEJ WIDZI: Cezary Łazarewicz

OSTRZEJ WIDZI: Cezary Łazarewicz

reklama
📅 Data: niedziela, 14 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
CEZARY ŁAZAREWICZ – dziennikarz i reporter, autor książek „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie”, „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia” czy „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” – pierwszy raz z czasopismem „itd” zetknął się, gdy jego mama przyniosła numer, w którym znajdowała się rozmowa o jej pracy jako bosmanki. I właśnie od zdjęć Janusza Sobolewskiego z cyklu „Sztorm” zacznie wideo-oprowadzanie po wystawie „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960-1990” (link.
Jak poznawał nowości muzyczne, których nie puszczano w państwowych radiostacjach? Co pamięta z koszalińskiego spotkania z uzdrowicielem Clivem Harrisem? Z czym wiązało się uniknięcie służby wojskowej i sympatyzowanie z „Ruchem Wolność i Pokój”?
Wystawa „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960–1990” widziana oczami Cezarego Łazarewicza to opowieść o pozytywnych wspomnieniach z okresu PRL. O społeczeństwie, które pomimo trudności potrafiło przyjemnie spędzać wielogodzinne podróże, radziło sobie z reglamentacją towarów, a do „szczęścia” nie potrzebowano wiele. Zapraszamy do wspólnej podróży przez lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte i osiemdziesiąte!

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

O CYKLU OPROWADZAŃ
„Ostrzej widzieć” to zasada, która przyświeca reporterom i fotoreporterom, niezależnie od czasu i miejsca, w którym żyją i pracują. To właśnie oni widzą ostrzej, podejmują ważną tematykę społeczną i często niewygodne lub przemilczane tematy. Jedni i drudzy opowiadają nam historię, która dzieje się tu i teraz. Właśnie dlatego do cyklu oprowadzań online po wystawie „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960-1990” zaprosiliśmy reporterów, którzy przyjrzą się prezentowanym fotografiom i opowiedzą o nich ze swojego reporterskiego punktu widzenia.
Na wystawie prezentujemy około dwustu zdjęć wybitnych fotoreporterów współpracujących z czasopismem studenckim „itd”, którzy nie tylko robili świetne zdjęcia, ale rozumieli kontekst wydarzenia, wagę tematu, dostrzegali absurdy życia w PRL i potrafili je pokazać. Zdaniem kuratora wystawy, fotografa Krzysztofa Wójcika: „Nigdy po roku 1990 fotoreportaż nie odgrywał już w Polsce takiej roli jak w szarych czasach PRL”.
Wystawę już możecie zobaczyć na własne oczy na Karowej 20.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę