Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Ewolucja podejścia do seksualności człowieka

Ewolucja podejścia do seksualności człowieka

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 18 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 20 czerwca 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście - Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Jazdów 3/18 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Ewolucja podejścia do seksualności człowieka: czym jest rozwój psychoseksualny?
W dzisiejszych czasach dużo mówimy o seksualności, jednakże błędnie rozumiemy ją poprzez sam akt płciowy. W związku z czym celem projektu jest przyjrzenie się szeroko rozumianej seksualności człowieka z perspektywy sztuki, psychologii oraz badań naukowych.

Projekt składa się z 3 części – wernisażu, wykładów oraz warsztatu.

🔷️WERNISAŻ przedstawiający wybrane prace współczesnych artystów (rzeźbiarzy, malarzy, fotografów, pisarzy) odbędzie się 18 czerwca o godzinie 16.00 do godziny 22.00. Wystawa będzie dostępna w kolejne dni pomiędzy wykładami oraz warsztatami.
Zebrani do projektu artyści poruszają różne obszary tematyczne dotyczące seksualności człowieka od tych kształtujących kobiecość/męskość, walczących z dyskryminacją, ujmujących różne jej odcienie oraz po tematykę odzyskiwania własnej seksualności.

🔷️ SOBOTNI WYKŁAD SEKSUOLOGICZNY: dotyczący rozwoju psychoseksualnego człowieka obejmować będzie następujące zagadnienia:
✅rozwój psychoseksualny od dzieciństwa do starości,
✅ edukacja seksualna w codziennym życiu,
✅psychodynamiczne ujęcie rozwoju psychicznego,
✅cielesność w różnych okresach naszego życia – pojęcie piękna w odniesieniu do literatury, sztuki oraz główne wyzwania rozwojowe w ujęciu psychologicznym,
✅pojęcie miłości w psychologii i sztuce,
✅seksualność człowieka w różnych etapach rozwojowych w ujęciu poznawania własnego ciała ku przejściu do miłości do drugiego człowieka – psychologiczne ujęcie, badania oraz podejście reprezentowane przez sztukę,
✅ewolucja w podejściu do seksualności – przegląd badań, sztuki, literatury, obyczajów.
Poprowadzi organizatorka psychoterapeutka, seksuolog Paulina Podrez

🔷️WYKŁAD Z WARSZTATEM ARTYSTKI KATARZYNY WOŁODKIEWICZ:
Niedziela 16.00 - 18.00
Podzielę się z wami moim widzeniem, pokażę wam różne perspektywy.
Co to znaczy? Nasuwa się pytanie: co ja takiego innego widzę?
Czy widzę coś innego niż Ty? Na pewno tak. Jak każdy, bo każda osoba ma swój własny punkt widzenia, często ograniczany i wynikający z kodów wpływających na postrzeganie otaczającego nas świata. A co, jeśli widzisz tylko to, co wiesz? To, co ci pokazano?
Czy widzę coś więcej, czym mogę się tym z Tobą podzielić?
Czy czujesz się gotowy zobaczyć więcej?
Opowiem o widzeniu i roli mózgu, o roli postrzegania sercem. Opowiem wam też o Kobiecie, o jej pięknie i wewnętrznej mocy, która wynika z jej wyjątkowej łagodności. W kobiecym widzeniu nasza nadzieja.

🔷️NIEDZIELNY WARSZTAT: Ulep swoje oczekiwania poprowadzi psychoterapeuta, seksuolog Paulina Podrez
10.00 – 13.00
Warsztat “Ulep swoje oczekiwania” stworzony został z myślą o sprecyzowaniu wyobrażeń na temat pożądanych narządów płciowych – własnych jak i partnera/partnerki.
Niejednokrotnie posiadamy określone oczekiwania wobec naszego ciała oraz partnera lub partnerki. Podczas spotkania w luźnej atmosferze będziemy mieli okazję zwizualizować kształt, wielkość i wiele innych aspektów naszych narządów i tego jak je sobie wyobrażamy. Kolejnym ważnym wymiarem jakim się zajmiemy jest weryfikacja wymagań, jakie stawiamy sobie oraz innym w obszarze seksualności z wystawy dostępnej przez cały weekend.
Za materiały do pracy posłuży nam plastelina oraz nasza wyobraźnia 🙂
Spotkanie zakończone będzie prezentacją naszych przykładowych modeli narządów płciowych wraz z dyskusją z elementami edukacji seksualnej. W trakcie warsztatu towarzyszyć nam będą prace artystów poruszających różne obszary tematyczne w zakresie seksualności człowieka.

‼️WYMAGANE ZAPISY‼️
Wydarzenie jest bezpłatne w związku z czym liczba miejsc jest ograniczona. Zapisów dokonujemy drogą mailową – [email protected]

TERMIN: 18-20 czerwca 2021
Koszt : BEZPŁATNE
✴Projekt Pauliny Natalii Podrez psychoterapeutki psychodynamicznej, seksuologa więcej na paulina-podrez.pl

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!