Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Polityka klimatyczna i zielona energia w Chinach – webinar

Polityka klimatyczna i zielona energia w Chinach – webinar
📅 Data: czwartek, 18 marca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Chiny ogłosiły, że do 2060 r. osiągną neutralność węglową. W ciągu ostatnich kilku lat udało im się znacznie zredukować zanieczyszczenie powietrza w największych miastach, a obecnie niezwykle dynamicznie inwestują w zielone technologie. Stają się światowym liderem energetyki słonecznej i wiatrowej oraz najważniejszym rynkiem produkcji i zbytu samochodów elektrycznych. Kraj, który przez lata był jednym z największych światowych trucicieli, przeobraża się na naszych oczach. Co te procesy znaczą dla świata? Czy Chiny rzeczywiście wkroczyły na drogę zielonej rewolucji i czy się z niej nie cofną?

Podczas dyskusji z prof. Zbigniewem Karaczunem z Katedry Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW i Oskarem Kulikiem, specjalistą ds. polityki klimatyczno-energetycznej w Fundacji WWF Polska, przyjrzymy się problemowi zanieczyszczenia środowiska oraz roli Chin w kształtowaniu globalnej polityki klimatycznej. Zastanowimy się, z czego wynikają chińskie przemiany, co je napędza i kształtuje oraz jakie mogą być ich efekty. Będziemy rozmawiać również o tym, czy zielone technologie mogą się stać kluczowymi sektorami gospodarki i czy czynniki ekonomiczne oraz światowa rywalizacja technologiczna w obszarze ochrony środowiska mogą wpłynąć pozytywnie na klimat. Spotkanie poprowadzi dr hab. Marcin Jacoby, prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS.

Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: link

Cykl webinarów „Projekt Azja”
Kraj Kwitnącej Wiśni, Huawei i 5G, Kim Jong Un oraz orientalna kuchnia. Czy istnieje Azja bez uproszczeń i stereotypów? Jak odkryć jej prawdziwe oblicze, które nieczęsto zobaczymy w mediach? Cykl Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS „Projekt Azja” przybliża najważniejsze zjawiska i procesy, jakie zachodzą obecnie w Chinach, na Półwyspie Koreańskim oraz w Japonii. Podczas każdego spotkania poruszamy inny temat i przyglądamy się obecnemu obliczu Dalekiego Wschodu oraz jego specyficznym uwarunkowaniom. Cykl „Projekt Azja” prowadzi prof. Marcin Jacoby – kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS, sinolog i popularyzator wiedzy o Azji, który do wspólnej dyskusji zaprasza badaczy, ekspertów i praktyków zajmujących się Azją.

Goście
dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW – profesor w Katedrze Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW w Warszawie (Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu). Specjalista w zakresie zarządzania ochroną środowiska oraz polityki ekologicznej. Prowadzi badania dotyczące polityki ekologicznej, integracji jej celów do polityki rolnej, strategii rozwoju gospodarczego oraz procesu europeizacji polskiej polityki ochrony środowiska i zarządzania ochroną środowiska. Autor i współautor ponad 350 publikacji. Politykę klimatyczną bada od 1992 r., uczestniczył w większości konferencji stron Konwencji Klimatycznej. W 1994 r. współtworzył Climate Action Network Central and Eastern Europe (CAN CEE), a w latach 1994–1998 był jej dyrektorem. Współzałożyciel polskiej organizacji ekologicznej Koalicja Klimatyczna, od 2003 r. ekspert odpowiedzialny za prowadzenie Sekretariatu Koalicji Klimatycznej.
Oskar Kulik – specjalista ds. polityki klimatyczno-energetycznej w Fundacji WWF Polska, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW (kierunek socjologia). W swojej pracy zawodowej skupia się na politykach związanych z przybliżaniem nas do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Prowadził projekt „Zeroemisyjna Polska 2050” skupiający interesariuszy z organizacji pozarządowych, biznesu i sektora publicznego w dyskusji na temat osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej. Dzięki niemu zostały zaproponowane rekomendacje w sektorze transportu, energetyki, budownictwa oraz rolnictwa i leśnictwa.

Prowadzący
Prof. Marcin Jacoby – sinolog, tłumacz, ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Na Uniwersytecie SWPS kieruje Zakładem Studiów Azjatyckich i prowadzi zajęcia z zakresu wiedzy o Chinach i Azji Wschodniej: literatury, sztuki i dyplomacji kulturalnej.

Termin i miejsce:
18 marca 2021 r., godz. 17.00–18.00
Spotkanie odbędzie się online
Więcej informacji: link

Do zobaczenia online! 😊

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧