Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bezpłatny weekend w Łazienkach Królewskich, nowa wystawa plenerowa i rabaty z okazji Dnia Kobiet

Bezpłatny weekend w Łazienkach Królewskich, nowa wystawa plenerowa i rabaty z okazji Dnia Kobiet

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 05 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 07 marca 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Łazienki to poza zjawiskowym parkiem, skłaniającym do długich spacerów pośród przyrody, Muzeum i jego zabytkowe obiekty, nie każdy o tym pamięta.

Od 5 do 7 marca nasze obiekty zwiedzać można bezpłatnie. Zapraszamy do pięknych wnętrz Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickiego, Starej Oranżerii, na wystawę czasową do Podchorążówki a także do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – oddziału MŁK.

Obiekty czynne są w godzinach 10:00-16:30.

Przygotowaliśmy również zniżkę 20% w muzealnym e-sklepie: link
Z 20-proc. rabatu na wszystkie produkty w muzealnym e-sklepie, w tym publikacje i gadżety, skorzystać można będzie od 4 do 8 marca. Kod rabatowy: kobiety

-----
Bezpłatne zwiedzanie

W Pałacu na Wyspie, jednym z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym, warto zobaczyć Królewską Galerię Obrazów z dziełami wybitnych artystów europejskich XVII i XVIII w., które zgromadził Stanisław August.

W Sali Salomona w Pałacu na Wyspie prezentowany jest bogato rzeźbiony, złocony tron audiencyjny z I poł. XVIII w., z którego korzystali August II oraz August III. Barokowy mebel, ozdobiony herbami Rzeczypospolitej i Saksonii, jest jednym z niewielu zachowanych foteli tronowych z okresu unii polsko-saskiej.

W Starej Oranżerii zwiedzać można Królewską Galerię Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata oraz Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich.

W Pałacu Myślewickim warto się przyjrzeć historycznym polichromiom Jana Bogumiła Plerscha, słynnego malarza i dekoratora, należącego do ścisłej kadry artystycznej na warszawskim dworze.

W Podchorążówce oglądać można wystawę czasową "Symbole wolności bałtyckiej", prezentującą ordery państw bałtyckich z okresu międzywojnia, które pochodzą ze zbiorów wybitnego litewskiego kolekcjonera Viliusa Kavaliauskasa.

W Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (Odział Muzeum Łazienki Królewskie) otwarte są dwie ekspozycje stałe "Las" i "Oko w oko" oraz wystawa czasowa "Broń palna".

W Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich od strony Al. Ujazdowskich od 5 do 17 marca można oglądać wystawę Kobiety Izraela. Poznaj historię Izraela w świetle biografii wybitnych Izraelek.
Wystawa Kobiety Izraela przedstawia fascynujące Izraelki, które własnymi słowami opowiadają swoje historie i opisują największe osiągnięcia, ale i przeszkody, które musiały pokonać na drodze do sukcesu. Opowiada ona o różnorodności izraelskiego społeczeństwa, będącej jednym z filarów sukcesu Izraela.
W gronie kilkunastu bohaterek wystawy znalazły się m.in. Golda Meir - trzecia w historii świata kobieta na stanowisku premiera, Malka Braverman - pierwsza kobieta sprawującą funkcję zastępczyni Szefa Mossadu oraz wywodząca się ze Zduńskiej Woli Ada Yonath, laureatka nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Do zobaczenia w Łazienkach!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę