Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spotkania z nauczycielami i rodzicami z edukacji domowej

Spotkania z nauczycielami i rodzicami z edukacji domowej

reklama
📅 Data rozpoczęcia: wtorek, 23 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 25 marca 2021

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Opiekunów przedszkolnych, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych, a także rodziców z edukacji domowej zapraszamy na spotkania online, poświęcone edukacji muzealnej. W ich trakcie będą mogli Państwo przedstawić swoje potrzeby i oczekiwania wobec oferowanych przez nas zajęć.

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał łazienkowskiej historii, architektury, kolekcji sztuki i ogrodów, chcemy poznać Państwa potrzeby i oczekiwania względem edukacji muzealnej. Dzięki temu będziemy mogli udoskonalić naszą ofertę, jeszcze lepiej dopasowując ją do odbiorców, jakimi są grupy przedszkolne, klasy szkolne oraz uczniowie korzystający z edukacji domowej.
Swoje opinie i uwagi będą Państwo mogli przedstawić na spotkaniach online z zespołem Działu Edukacji Łazienek Królewskich. Każde z nich zostanie dostosowane do konkretnej grupy i będzie podzielone na trzy części:
1. Wstęp, zapoznanie;
2. Pokazowa lekcja dla uczestników z edukatorem muzealnym;
3. Część badawcza - rozmowy mające na celu określenie potrzeb odbiorców.

🎫 Spotkania są bezpłatne, 🖋 obowiązują zapisy: [email protected] lub (+48) 22 50 60 183 (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń), w zgłoszeniu należy podać informację o nauczanym przedmiocie, typie szkoły oraz klasie/etapie wiekowym uczniów.

📜 Przed spotkaniem należy wypełnić krótką ankietę, której wyniki będą punktem wyjścia do naszych rozmów. Ankieta zostanie wysłana Państwu drogą mailową po rejestracji; podobnie jak link do spotkań, odbywających się na platformie Zoom.

🔹GRUPY I TERMINY🔹
🔹Przedszkola oraz klasy I-III
23 marca 2021 r., godz. 17.00
🔹Klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe
24 marca 2021 r., godz. 17.00
🔹Edukacja domowa
25 marca 2021 r., godz. 17.00

🔸POKAZOWE LEKCJE MUZEALNE 🔸

🔸Królewskie ptaki
Słowa klucze: ptaki, pióra, śpiewy, gniazda, dymorfizm, lotki, sterówki.
W ogrodach Łazienek Królewskich żyje wiele gatunków ptaków. Ich niezwykłą różnorodność przedstawią nam edukatorzy przyrodnicy. Dowiemy się, które ptaki są najlepszymi lotnikami, do czego służą im pióra i jakie mają dzioby. Nauczymy się rozróżniać gatunki po ubarwieniu i śpiewie. Zajrzymy również w głąb ptasiego jaja, aby poznać niezwykle skomplikowany sposób rozmnażania się tych zwierząt.

🔸Obiady czwartkowe, czyli zabawy przyjemne i pożyteczne
Słowa klucze: mecenat, oświecenie, klasycyzm, obiady czwartkowe.
Naruszewicz, Trembecki, Czartoryski, Krasicki, Bohomolec to tylko niektórzy goście słynnych "uczonych obiadów". Organizowane na wzór paryskich salonów spotkania były okazją do wymiany myśli, poglądów, zaimponowania wiedzą i zdolnościami. A wszystko to przy stole zastawionym potrawami autorstwa nadwornego kucharza, Paula Tremo. Klimat obiadów czwartkowych zainspiruje nas do dyskusji i twórczych działań.

🔸Obyczajowość dworu królewskiego
Słowa klucze: etykieta, ceremoniał, dwór królewski, savoir vivre.
Jakie reguły zachowania obowiązywały na dworze króla Stanisława Augusta? Czy łatwo było się ich nauczyć? Podczas zajęć poznamy zasady ceremoniału dworskiego i spróbujemy odnaleźć jego współczesne echa. Dowiemy się, czy w życiu codziennym również obowiązuje kodeks dobrego zachowania i kiedy należy go przestrzegać.

💁‍♀️ Spotkania poprowadzą pracownicy Działu Edukacji.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę