Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Rewers | Sukienka na zmianę

Rewers | Sukienka na zmianę

reklama
📅 Data: środa, 17 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Sukienka na zmianę, w którym patrzymy na polskie kino „od podszewki” – skupiając się na kostiumach filmowych i rozmawiając z ich twórczyniami. Tym razem porozmawiamy z kostiumografką Magdaleną Biedrzycką, wielokrotnie nominowaną i nagradzaną w kategorii „Kostiumy” Polską Nagrodą Filmową Orzeł (Pan T., Rewers, Katyń, Ubu Król) oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Joanna, Jutro idziemy do kina, Nic).

Po rozmowie, którą poprowadzi Jagoda Murczyńska, pokażemy głośny film „Rewers” w reż. Borysa Lankosza, ulubiony w karierze bohaterki wieczoru.

📄 Program:

🔵 godz. 19:00 | Live na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 >> link
Spotkanie z Magdaleną Biedrzycką poprowadzi Jagoda Murczyńska.

🔵 godz. 19:45 | ninateka.pl >> link
🎥 Rewers, reż. Borys Lankosz, Polska 2009, 99’
Jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich kilkunastu lat. W konwencji czarnej komedii reżyser i scenarzysta Andrzej Bart proponują przewrotne rozliczenie z okresem stalinizmu. Cała konstrukcja filmu wspiera się na przedstawicielkach trzech pokoleń inteligenckiej rodziny: córce, matce i babci, a centralny wątek opowieści skupia się wokół miłosnych perypetii najmłodszej, trzydziestoletniej Sabiny (Agata Buzek), pracownicy działu poezji w jednym z wydawnictw. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się wyjątkowy mężczyzna… Magdalenie Biedrzyckiej dzięki strojom, w które ubrała bohaterów filmu, znakomicie udało się przenieść widzów we wczesne lata 50. XX wieku.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu ✂👗Sukienka na zmianę 👗✂ to spotkania wokół sztuki filmowej kostiumografii, podczas których porozmawiamy o tym, jak ubrania odbijały w polskim kinie relacje między klasami społecznymi, przedstawiały ambicje całych pokoleń, definiowały luksus, ośmieszały nuworyszowskie wyskoki i kreśliły horyzonty wyrafinowania. Szczególną uwagę poświęcimy bohaterkom, które zakasywały rękawy, by pracować na lepsze jutro, a barwną osobowością (i ubiorem) dokonywały estetycznych i obyczajowych rewolucji. O swojej pracy opowiedzą nam wybitne polskie kostiumografki, których wszechstronne umiejętności pozwalają kreować na ekranie pełne charakteru postaci i zapadające w pamięć kadry.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę