Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia #4 Olga Gitkiewicz

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia #4 Olga Gitkiewicz

reklama
📅 Data: czwartek, 11 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do udziału w czwartym spotkaniu w ramach Festiwalu Reportażu Młodego Pokolenia. Tym razem gościć będziemy Olgę Gitkiewicz, autorkę książek NIE ZDĄŻĘ i NIE HAŃBI (Dowody na istnienie).

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Olga Gitkiewicz – dziennikarka, redaktorka, freelancerka. Absolwentka wrocławskiej socjologii i Polskiej Szkoły Reportażu. W czasie pisania książki "Nie hańbi" rzuciła pracę w korporacji i przeprowadziła się z Wrocławia do Żyrardowa. Za "Nie zdążę" otrzymała nagrodę GRAND PRESS w kategorii Książka reporterska roku!
NIE ZDĄŻĘ. W 1989 roku Polska zaciągnęła hamulec awaryjny i wysiadła z pociągu. Potem zaczęła zwijać tory. Parę lat później odstawiła Autosany H9 na zakrzaczony placyk za dworcem PKS. Ludziom powiedziała: radźcie sobie sami.
Gdyby Maria Antonina żyła w Polsce w pierwszej dekadzie XXI wieku, doradziłaby: „Nie mają transportu publicznego? Niech jeżdżą samochodami”.
Witamy w centrum Europy. Tu prawie czternaście milionów Polaków ma wszędzie daleko.
NIE HAŃBI. To reporterski rzut oka na polski rynek pracy – historycznie i dziś. Jak bardzo ten rynek się zmienił od czasu, kiedy chałupnicy przeszli z domowych warsztatów do fabrycznych hal? Jak bardzo kryzys wczesnych lat 90. różnił się od kryzysu lat 30., gdy bezrobotni organizowali strajki? I wreszcie – co to znaczy nie pracować w świecie, w którym ponoć nie pracuje tylko ten, kto nie chce?
Historycznym i współczesnym reportażom z książki towarzyszą prywatne poszukiwania autorki – poszukiwania robotniczych korzeni jej przodków w jednym z najbardziej robotniczych miast Polski, Żyrardowie.
Spotkanie poprowadzi Bartosz Józefiak.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę