Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Siła kobiet - spotkanie z Anną Kamińską

Siła kobiet - spotkanie z Anną Kamińską

reklama
📅 Data: wtorek, 23 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Kamińską – autorką biografii Wandy Rutkiewicz, Simony Kossak i Haliny Krüger-Syrokomskiej. Wydarzenie odbędzie się w formule on-line i będzie transmitowane wraz z tłumaczeniem na język migowy, a poprowadzi je Sylwia Chutnik.

Podążanie własną drogą, siła, wytrwałość, upór, osiąganie sukcesów, działanie wbrew schematom i otoczeniu to tylko kilka cech, które łączą trzy bohaterki książek Anny Kamińskiej. Przyrodniczka Simona Kossak, która zamiast iść wytyczonymi przez jej znakomitych przodków artystycznymi ścieżkami, postanowiła wybrać zupełnie inną, wręcz sprzeczną z rodzinnymi tradycjami (takimi jak umiłowanie polowań) drogę. Z kolei alpinistki Wanda Rutkiewicz i Halina Krüger-Syrokomska postanowiły wejść do świata zdominowanego przez mężczyzn i swoimi osiągnięciami zaprzeczyć wizerunkowi słabej płci.

Porozmawiamy o sile kobiet, inspirujących życiorysach Rutkiewicz, Kossak i Krüger-Syrokomskiej oraz ich drogach do znalezienia się wśród symboli i autorytetów w swoich dziedzinach, a także o pracy nad biografiami od strony warsztatowej.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo 23 marca od godz. 18.00 na facebookowym profilu Biblioteki i tłumaczone na język migowy.
Bądźcie z nami >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę