Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Uklański, Kokosińki, Kołtan – Nowe Pokolenie na aukcji w Art in House

Uklański, Kokosińki, Kołtan – Nowe Pokolenie na aukcji w Art in House

reklama
📅 Data: piątek, 26 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
To już siódma edycja aukcji sztuki "Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów” w Domu Aukcyjnym Art in House, w ofercie której znajdziecie prace wybitnych polskich artystów działających po 1989 roku. Nowe Pokolenie to twórcy z ugruntowaną pozycją na rynku sztuki, mogący pochwalić się licznymi sukcesami artystycznymi. Ich twórczość jest nieoczywista, czasem kontrowersyjna, wymagająca większej uwagi od odbiorcy.

Licytacja już 26 marca o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa)!
Licytuj online >> link

W katalogu tej aukcji sztuki pojawi się wczesna praca Piotra Uklańskiego z połowy lat 80-tych, stworzona pod wpływem słynnego autoportretu Jacka Malczewskiego w białym stroju; charakterystyczny, enigmatyczny wizerunek kobiecy Katarzyny Kołtan; intrygująca scena z telewizorem w stylu American scene painting Radosława Jastrzębskiego; abstrakcja z modernistyczną architekturą Bartosza Kokosińskiego; trójkolorowa kompozycja Agaty Kosmali czy muzealne ściany Mateusza Maliborskiego.

Współczesną tematykę społeczno-polityczną poruszy Michał Cygan; portret Klausa Kinskiego przedstawi Norman Leto; widma warsztatu Velazqueza przywoła Tomasz Tobolewski, zaś rytualna moc obrazu powróci za sprawą „obrazu użytkowego” Sławomira Marca.
W żywej, dynamicznej kolorystyce pozostaje z kolei Wojciech Brewka, Zofia Błażko, Martyna Czech, Jasiek Balcerzak, Tomasz Kopcewicz, Joanna Mlącka oraz Małgorzata Wielek-Mandrela.

Na aukcji sztuki pojawią się również dwie propozycje rzeźbiarskie: jedna z charakterystycznych główek Tomasza Górnickiego (tym razem należąca do stworzenia zaślepionego miłością) oraz złoty żubr Mariusza Dydo.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć w czasie wystawy przedaukcyjnej, która rozpocznie się 22 marca i potrwa do dnia aukcji. Ze względu na zalecenia związane z sytuacją epidemiologiczną, obowiązuje limit zwiedzających (1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni).

Katalog, instrukcja licytacji oraz regulamin aukcyjny dostępne są na stronie domu aukcyjnego.

Zapraszamy!
VII Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów
26 marca 2021, 19:30
Art in House Dom Aukcyjny
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę