Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja o książce "Matka wszystkich pytań" Rebekki Solnit

Dyskusja o książce "Matka wszystkich pytań" Rebekki Solnit
📅 Data: poniedziałek, 15 marca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wydawnictwo Karakter i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają na rozmowę o książce „Matka wszystkich pytań" Rebekki Solnit z udziałem Anny Baumgart, Katarzyny Bojarskiej (prowadzenie), Karoliny Domagalskiej oraz Magdaleny Staroszczyk.

Uczestniczki zastanowią się nad wszystkimi tymi pytaniami, których odpowiedzi patriarchat od kobiet uporczywie oczekuje, a także, jak wygrać walkę o język, by wygrać walkę o świat. Podyskutują w duchu feministycznej rozmowy, która jak pokazuje autorka jest narzędziem budowania wspólnoty i ustanawiania oporu wobec uciszania. Wykorzystując swoje doświadczenia dziennikarek, aktywistek, artystek, krytyczek, komiczek, redaktorek, matek, niematek, sióstr, opiekunek i obywatelek, przyjrzą się, jak rezonują one z diagnozami i propozycjami Solnit. Zapraszamy!

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Anna Baumgart
Artystka postkonceptualna, reżyserka i scenografka. Doktora sztuki. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej prace filmowe, performatywne i rzeźbiarskie były prezentowane na wielu wystawach, m.in. w Brooklyn Museum of Art, Jewish Museum w Nowym Jorku, Neuer Berliner Kunstverein w Berlinie, KW Institute for Contemporary Art w Berlinie, Museum on the Seam w Jerozolimie, Casino Luxembourg w Luksemburgu, CCA w Moskwie, Rydze, Tallinie, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Polin w Warszawie, Muzeum Narodowym w Warszawie oraz na festiwalach sztuki wideo i dokumentu, m.in. Videobrasil w São Paulo, Videonale w Bonn, Monstrainvideo w Milano, European Media Art Festival Osnabrück, Nowe Horyzonty, Watch Docs. Projekt „Zdobywcy Słońca" (2012) został zaproszony na Manifesta 10, ale z powodu inwazji Putina na Ukrainę artystka w ramach protestu odrzuciła zaproszenie. Film „Świeże wiśnie" (2010) otrzymał nagrodę publiczności dla najlepszego filmu wideo na festiwalu Loop w Barcelonie. Jej prace znajdują się w licznych polskich i międzynarodowych kolekcjach, m.in. Hauser & Wirth, FRAC Poitou-Charentes, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Górnośląskie Muzeum w Bytomiu, Parlament Europejski w Strasburgu, Muzeum Narodowe w Warszawie, NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku, Galeria Arsenał w Białymstoku. W latach 2000–2006 prowadziła kawiarnię Baumgart w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, która była projektem artystyczno-aktywistycznym i miejscem kultowym na ówczesnej mapie Warszawy

Karolina Domagalska
Reporterka pisząca o prawach kobiet, autorka książki "Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro" za którą była nominowana do nagrody za Reportaż Literacki im. Ryszarda Kapuścińskiego, autorka podcastu „Coś na A, podcast o aborcji", pracuje nad filmem dokumentalnym o Aborcyjnym Dream Teamie.

Magdalena Staroszczyk
Badaczka, artystka, aktywistka. Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW; kuratorka Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy; prowadzi badania dotyczące doświadczenia kobiet nieheteronormatywnych w Polsce okresu transformacji. Współzałożycielka i była członkini grupy Klancyk! Współzałożycielka i członkini kolektywu Czarne Szmaty. Współzałożycielka i członkini kolektywu Home Movie Day Warszawa. Aktywistka Warszawskich Dziewuch. Członkini Otwartego Uniwersytetu im. Karola Modzelewskiego.

Katarzyna Bojarska
Badaczka, nauczycielka akademicka związana z Kulturoznawstwem na SWPS w Warszawie. Autorka tekstów i przekładów zainteresowana relacjami sztuki, literatury, historii i psychoanalizy. Współzałożycielka i redaktorka pisma "Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej" link. Przełożyła m.in. książki Susan Buck-Morss, Michaela Rothberga, eseje Lauren Berlant, Kristin Ross, Freda Motena, Ernsta van Alphena, Cathy Caruth. Stypendystka Fulbrighta.

Więcej o książce: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę