Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Historia sztuki a rynek sztuki - bliskie czy dalekie? Czyli: jak wykorzystać wiedzę w praktyce

Historia sztuki a rynek sztuki - bliskie czy dalekie? Czyli: jak wykorzystać wiedzę w praktyce
📅 Data: czwartek, 18 marca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Rynek sztuki jako rynek pracy – rozmowa z ekspertami: Moniką Bryl, Andrzejem Starmachem i Wojciechem Szafrańskim

Historyk sztuki stając przed wyborem drogi zawodowej rozważa zazwyczaj trzy obszary: karierę uniwersytecką, pracę w publicznych instytucjach kultury: muzeach i galeriach, oraz, last but not least, rynek sztuki, czyli tworzące go domy aukcyjne oraz galerie komercyjne. Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni przez nas goście będą rozmawiać o specyfice pracy na ostatnim z wymienionych pól: jak wyglądało ich przejście od studiów do praktyki na polskim rynku sztuki? jakie umiejętności potrzebne do tej pracy dają studia z historii sztuki? których kluczowych umiejętności brakuje świeżo upieczonym absolwentom? co robić, by jak najlepiej przygotować się do pracy w komercyjnej galerii lub domu aukcyjnym? – na te, i wiele innych pytań odpowiedzą nasi wspaniali goście:

Monika Bryl – historyczka sztuki i socjolożka o ponad piętnastoletnim stażu pracy w domach aukcyjnych, autorka artykułów o rynku sztuki, monografii warszawskiej wytwórni brązów Braci Łopieńskich oraz poradnika „Rynek Sztuki w Polsce”

Andrzej Starmach – historyk sztuki, marszand i kolekcjoner, w 1989 roku założył w Krakowie Galerię Starmach popularyzującą twórczość polskich artystów współczesnych, między innymi Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora, Tadeusza Brzozowskiego czy Romana Opałki

Wojciech Szafrański – prawnik specjalizujący się w problematyce z zakresu rynkowego obrotu dziełami sztuki, autor artykułów i publikacji książkowych z dziedziny rynku sztuki, wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Osoby spoza UJ chętne do uczestnictwa proszone są o przysłanie swoich adresów mailowych na: nina.plackowska@gmail.com w celu dołączenia do zespołu jako goście. Link do spotkania zostanie podany w wydarzeniu dzień przed dyskusją.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧