Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rodzinne niedziele w MNW on-line

Rodzinne niedziele w MNW on-line
📅 Data: niedziela, 23 maja 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W wybrane niedziele dzieci i ich rodziców zapraszamy na warsztaty, na których wspólne odkryjemy sekrety przedmiotów sprzed tysięcy lat! A potem połączymy to z działaniami plastycznymi. Na zajęcia online prowadzone za pośrednictwem platformy zoom zapraszamy o godz. 12.00.

Ważne informacje:
- udział w zajęciach jest bezpłatny, zapisy od poniedziałku do piątku poprzedzającego zajęcia, na adres: edukacja@mnw.art.pl (w tytule maila prosimy podać: Rodzinne niedziele i nazwę warsztatu),
- warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–10 lat,
- warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy zoom.us,
- link otrzymają Państwo dzień przed zajęciami,
- w warsztatach można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, tj. komputera, tabletu lub telefonu,
- do udziału zachęcamy również opiekunów,
- zajęcia trwają ok. 50 minut,
- ilość miejsc ograniczona.

21 marca / 12.00
Zdrowo na sportowo
W starożytnej Grecji sport służył przygotowaniu młodych mężczyzn do sztuki wojowania. Jednak w czasie ważnych świąt Grecy organizowali zawody sportowe ku czci bogów. W kalendarzach greckich miast nie brakowało igrzysk sportowych, w tym panhelleńskich – na które przybywali zawodnicy z całej Grecji.
zapisy od 15 marca

28 marca / 12.00
Obyczaje wielkanocne
Czy jesteście ciekawi, jak wydarzenia Wielkiego Tygodnia były przedstawiane w sztuce? Albo co wspólnego ma Judasz z Marzanną, a pisanka ze Zmartwychwstaniem? I dlaczego Wielki Post kończył się pogrzebem żuru i śledzia? Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieła sztuki staną się ilustracją lub pretekstem do omówienia tradycji i obrzędów związanych ze świętami Wielkiej Nocy.
zapisy od 22 marca

11 kwietnia / 12.00
Jak wyrzeźbić zwierzę?
Podczas wakacyjnych wędrówek i na co dzień na pewno spotykacie i obserwujecie różne zwierzęta. A jak na zwierzęta patrzą artyści rzeźbiarze? Czy tak samo jak my, a właściwie to jak pracuje rzeźbiarz? Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć, następnie sami spróbujemy coś wyrzeźbić. Gotowi? Listę materiałów potrzebnych do zajęć otrzymacie po zapisaniu się na zajęcia.
zapisy od 5 kwietnia

18 kwietnia / 12.00
Jak na obrazie zrobić bałagan?
Jeśli nie wiecie, to zapraszamy na nasze zajęcia. Dowiemy się na nich, co to jest abstrakcja oraz ile kolorów trzeba użyć, aby namalować obraz. Może wystarczy tylko jeden? Wspólnie odpowiemy na te pytania, przyglądając się uważnie dziełu Tomasza Ciecierskiego Bałagan.
zapisy od 12 kwietnia

25 kwietnia / 12.00
Mumia – instrukcja obsługi
Starożytni Egipcjanie wierzyli, że po śmierci czeka na nich Kraina Umarłych, ale gwarancją szczęśliwego w niej życia było przetrwanie ciała zmarłej osoby. Temu służyła mumifikacja, która wcale nie była prostym zadaniem. Ilu bandaży zużywano do zrobienia jednej mumii? Do czego służył kartonaż i sarkofag? Jaką drogę musiało przejść ciało zmarłego, aby trafić do królestwa Ozyrysa?
zapisy od 19 kwietnia

9 maja / godz. 12.00
Baśniowa bitwa
Obraz przedstawia malarza i jego żonę, Zofię. Niby nic niezwykłego, ale to baśniowe dzieło skrywa prawdziwą zagadkę. Co spotkało artystę i jego rodzinę? Krok po kroku poznamy ich historię. Zapraszamy!
zapisy od 4 maja

16 maja / godz. 12.00
Zagadka uczonego
To obraz-rebus – rozwiążmy go wspólnie! Dowiemy się, kim jest i co robi mężczyzna pochylony nad ogromną księgą. Potem rozłożymy obraz na małe kawałki i zastanowimy się, jakie znaczenie mają poszczególne elementy.
zapisy od 10 maja

23 maja / godz. 12.00
Moda i uroda w starożytnym Egipcie
W starożytnym Egipcie bardzo dbano o wygląd zewnętrzny, nie tylko ze względów estetycznych, ale także religijnych. Wierzono w życie pozagrobowe, a los zmarłego w zaświatach zależał od stanu w jakim go pochowano. Zatem już za życia należało troszczyć się o swoje ciało. Jak w starożytności ubierały się kobiety, a jak mężczyźni? Jakie zabiegi kosmetyczne były wtedy popularne?
zapisy od 17 maja

Koordynacja: Marta Kochlewska / Dział Edukacji

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧