Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 20 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📅 Data zakończenia: piątek, 02 kwietnia 2021

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
„Beethoven i Penderecki. Sfera sacrum” - to hasło przewodnie 25. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który rozpocznie się 20 marca i potrwa do 2 kwietnia. Wszystkie koncerty będą dostępne online, bezpłatnie.

Dziewięć koncertów jubileuszowego festiwalu odbędzie się w Warszawie, trzy kolejne zaplanowane są w salach koncertowych orkiestr symfonicznych z Poznania, Katowic i Wrocławia. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 publiczność będzie mogła uczestniczyć w nich wyłącznie wirtualnie – za pośrednictwem internetowego streamingu.

Transmisja koncertów na Facebookowym profilu >> link

PROGRAM:

Sobota, 20 marca | godz. 19.30
Inauguracja Festiwalu
wykonawcy:
Joanna Monachowicz – rożek angielski
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Andrzej Boreyko – dyrygent
utwory:
Ludwig van Beethoven - Muzyka do baletu Twory Prometeusza op. 43 (wybrane fragmenty)
Krzysztof Penderecki - Adagietto z Raju utraconego
Ludwig van BeethovenM - V Symfonia c-moll op. 67

Niedziela, 21 marca | godz. 19:30
Recital fortepianowy
wykonawcy:
Łukasz Krupiński – fortepian
utwory:
Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga b-moll BWV 867
Ludwig van Beethoven - Sonata fortepianowa f-moll op. 57 „Appassionata”
Fryderyk Chopin - Polonez-fantazja As-dur op. 61
Siergiej Prokofiew - III Sonata fortepianowa a-moll op. 28

Poniedziałek, 22 marca | godz. 19:30
wykonawcy:
Gábor Boldoczki – trąbka
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Dawid Runtz – dyrygent
utwory:
Ludwig van Beethoven - Egmont Overture, Op. 84
Joseph Haydn - Trumpet Concerto in E-flat major, Hob. VIIe: 1 (Krzysztof Penderecki’s cadenzas)
Wolfgang Amadeus Mozart - Symphony in C major, K. 425 “Linz Symphony

Wtorek, 23 marca | godz. 19.30
wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
utwory:
Ludwig van Beethoven - Uwertura Coriolan op. 62, III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”

Piątek, 26 marca | godz. 19.30
Koncert z cyklu Nieznane opery
wykonawcy:
Katarzyna Hołysz – sopran
Anna Bernacka – mezzosopran
Anna Lubańska – mezzosopran
Justyna Ołów – mezzosopran
Krystian Krzeszowiak – tenor
Mariusz Godlewski - baryton
Poznański Chór Kameralny
Bartosz Michałowski – kierownik chóru
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
Łukasz Borowicz – dyrygent
utwory:
Paul Hindemith - Sancta Susanna op. 21
Gustav Holst - Sāvitri

Sobota, 27 marca | godz.19:30
wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Jacek Kaspszyk – dyrygent
utwory:
Ludwig van Beethoven - Uwertura C-dur "Poświęcenie domu" op. 124, VII symfonia A-dur op. 97

Niedziela, 28 marca | godz. 19:30
Recital fortepianowy
wykonawcy:
Andrzej Wierciński – fortepian
utwory:
Domenico Scarlatti - Sonata d-moll K. 1, Sonata C-dur K. 159, Sonata g-moll K. 450
Franz Schubert (ar. Ferenc Liszt) - Litanei (Auf das Fest Aller Seelen) D. 343
Ferenc Liszt - VI Etiuda a-moll ze zbioru Grandes études de Paganini, S. 141
Siergiej Rachmaninow - VI Etiuda a-moll ze zbioru Études-Tableaux op. 39
György Ligeti - XIII Etiuda „L’escalier du diable”
Fryderyk Chopin - Scherzo h-moll op. 20
Siergiej Rachmaninow - Wariacje na temat Corellego op. 42

Poniedziałek, 29 marca | godz. 19:30
wykonawcy:
Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Bożena Violetta Bielecka – kierownik chóru
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza – dyrygent
utwory:
Krzysztof Penderecki - Hymn do św. Daniiła, Psalmy Dawida
Olivier Messiaen - Et exspecto resurrectionem mortuorum

Wtorek, 30 marca | godz. 19:00
wykonawcy:
Julia Lezhneva – sopran
Terry Wey – alt
Joshua Ellicott – tenor (Ewangelista)
Sascha Emanuel Kramer – tenor
Sebastian Noack – bas
Wolf Matthias Friedrich – bas (Jezus)
Chór Narodowego Forum Muzyki
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownik artystyczny chóru
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – dyrygent
utwory:
Johann Sebastian Bach - Pasja według św. Jana BWV 245

Środa, 31 marca | godz. 19:30
wykonawcy:
Iwona Hossa – sopran
Gerard Edery – kantor
Sławomir Holland – narrator
Chór Męski Filharmonii Narodowej
Bartosz Michałowski – dyrektor chóru
Sinfonietta Cracovia
Jurek Dybał – dyrygent
utwory:
Krzysztof Penderecki - Chaconne z Polskiego Requiem, Kadisz
Tōru Takemitsu - Death and Resurrection
Samuel Barber - Adagio

Czwartek, 01 kwietnia | godz. 19:30
wykonawcy:
Aleksandra Świgut – fortepian
Kwartet Śląski
Szymon Krzeszowiec – skrzypce
Arkadiusz Kubica – skrzypce
Łukasz Syrnicki – altówka
Piotr Janosik – wiolonczela
utwory:
Robert Schumann - Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44
Krzysztof Penderecki - I Kwartet smyczkowy, II Kwartet smyczkowy, III Kwartet smyczkowy „Kartki z nienapisanego dziennika”, IV Kwartet smyczkowy

Piątek, 02 kwietnia | godz. 19:30
wykonawcy:
Magdalena Schabowska-Krawczyk – sopran
Maria Machowska - skrzypce
Chór Męski Filharmonii Narodowej
Bartosz Michałowski – dyrektor chóru
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Andrzej Boreyko – dyrygent
utwory:
Krzysztof Penderecki - Sinfonietta nr 3
Maurice Ravel - Nagrobek Couperina
Arvo Pärt - La Sindone (Całun)
Gija Kanczeli - Libera me (Quasi-Requiem)

Transmisja koncertów na Facebookowym profilu >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę