Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Hongkong czy Pekin? Zamieszkiwanie na Woli

Hongkong czy Pekin? Zamieszkiwanie na Woli

reklama
📅 Data: czwartek, 22 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Wystawa "Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku" zaprasza na cykl spotkań online poświęconych wpływowi zmian w tkance miejskiej na życie społeczne.

🏢 Hongkong czy Pekin? Zamieszkiwanie na Woli

Na przykładzie dzielnicy Wola prześledzimy różne typy budownictwa wielorodzinnego i sposoby zamieszkiwania na przestrzeni ostatnich 150 lat.

Hongkong na Woli – to hasło stało się już synonimem takiego budownictwa, gdzie do granic możliwości wyzyskiwany jest PUM (powierzchnia użytkowo-mieszkalna), a bloki zlokalizowane są tak w niewielkiej odległości od siebie, że ludzie zaglądają sobie w okna. Kiedyś przeludnione kamienice nazywano „pekinami” – jedna z nich znajduje się przy ulicy Złotej 83.

Porozmawiamy o najnowszych osiedlach na Woli, które powstają przede wszystkim na terenach poprzemysłowych, ale przyjrzymy się również najstarszym kamienicom czynszowym, prześledzimy eksperyment społeczny w postaci pierwszego w Warszawie osiedla społecznego dla robotników – kolonii Wawelberga, zajrzymy na Koło, gdzie architekci modernizmu starali się wpłynąć na poprawę jakości życia ludu pracującego, prześledzimy socrealistyczną zabudowę Młynowa i przyjrzymy się „wielkim szafom” osiedla za Żelazną Bramą oraz postmodernistycznym realizacjom lat 90.

Wykład poprowadzi Patrycja Jastrzębska- historyczka sztuki. działająca w obszarze dziedzictwa architektonicznego oraz przestrzeni miejskiej Warszawy. Kuratorka wystawy "Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku". Inicjatorka projektu "Tu było, tu stało", prezeska Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Mazowieckiej MASŁAW.

📅 czwartek 22 kwietnia 2021, godz. 18:00

📍 wykład online, transmisja live na Facebooku Muzeum Woli >> link

🗣 prowadząca: Patrycja Jastrzębska

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę