Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Przez piękny świat vol.1 Cykl spotkań podróżniczych z Dorotą Chojnowską

reklama
📅 Data: środa, 14 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na cykl spotkań podróżniczych z Dorotą Chojnowską. Autorka bloga Ale Piękny Świat (AlePieknySwiat.pl) zabierze Was w rewiry rzadko odwiedzane przez turystów i opowie o rzeczach nieuchwytnych dla szkiełka i oka.

Na spotkaniach spojrzymy na podróże z nieco innej perspektywy. Nie będziemy się zatrzymywać w jednym miejscu, lecz pomkniemy przez świat duchów, szamanów, przedmiotów o magicznym znaczeniu. Szamanizm stał się modny. Rytuały szamańskie można zamówić sobie przez internet. Ale tylko ci, którzy od pokoleń funkcjonują w świecie przepełnionym duchami potrafią odróżnić usługę turystyczną od prawdziwej. Podczas spotkania udamy się do Gwatemali, Meksyku i Kazachstanu. Tam poznamy Maximona, Santa Muerte, Aluxes i Don Gabryiela, właściciela temazcalu, czyli świętej łaźni i cenotu, czyli świętej studni. Posłuchamy również melodii zagranej na kobyzie – kazachskim instrumencie, którego kształt odzwierciedla szamańskie drzewo życia, a muzyka łączy światy podziemia, ziemi i nieba.

Podczas spotkania Dorota opowie jacy są szamani, co ich łączy, co dzieli. Dowiemy się jak szukać tego prawdziwego i po czym poznać turystyczną „podróbkę”. Na zakończenie odwiedzimy jedną z centralnoazjatyckich stolic zbudowaną zgodnie z szamańską wizją universum.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę