Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SysOps/DevOps MeetUp Online #31

SysOps/DevOps MeetUp Online #31
📅 Data: czwartek, 08 kwietnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #31 🔥
📅 08.04.2021 godz. 17:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji
💻 Zapisy: link

Harmonogram:
👨‍🏫 17:00 Prelekcja #1: "Zróbmy sobie chmurę, czyli jak zbudować środowisko dev/edu, a potem za jego pomocą zrozumieć działanie OKD/OpenShift/Kubernetes" - Piotr Baranowski
👨‍🏫 18:00 OPEN MIKE
👨‍🏫 18:05 Prelekcja #2: "The future of instrumentation - OpenTelemetry" - Andrii Kaluhin [ENG]

Transmisję oglądajcie na:
➡️ YouTubie: link
➡️ fanpage’u SysOps/DevOps:link
➡️ stronie: link

---

"Zróbmy sobie chmurę, czyli jak zbudować środowisko dev/edu, a potem za jego pomocą zrozumieć działanie OKD/OpenShift/Kubernetes" - Piotr Baranowski

Piotr pokaże jak samodzielnie uruchomić środowisko do nauki, bądź testów na bazie OpenShift 4.7 i jak z niego korzystać. Dowiemy się z jakich elementów zbudowany jest OpenShift oraz jaka jest jego relacja z projektem OKD i Kubernetesem. Całość Piotr podsumuje tworząc na żywo prostą aplikację, której źródłem będzie repozytorium z Gita.

Piotr Baranowski - CTO/VP/Chief Instructor w OSEC. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania, admin, hacker, psuj i mądrala. Poweruser Linuksa, *BSD, wszelakiej maści archaicznych UNIXów. W wolnym czasie żeglarz, kierowca rajdowy i kociarz.

-----

"Przyszłość instrumentacji - OpenTelemetry" - Andrii Kaluhin
UWAGA - prelekcja po angielsku

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań i narzędzi w zakresie instrumentacji. Prometheus, ELK, Jaeger, to tylko kilka z nich. Większość rozpoczęła się jako oddzielne projekty z własnymi protokołami. Tworzone osobno, za każdym razem z inna wizją, zwykle są ze sobą niekompatybilne. Aby wypełnić tę lukę, programiści tworzą narzędzia i sposoby integracji point-to-point. A gdybyśmy cofnęli się się o krok i zaprojektowali niezależną od dostawcy specyfikację rejestrowania, pomiarów i śledzenia? Okaże się, że każde narzędzie zgodne z tą specyfikacją będzie kompatybilne ze wszystkimi innymi. Poznaj OpenTelemetry - które ma szansę zostać takim rozwiązaniem uniwersalnym. Andrii Kaluhin omówi wysokopoziomowe koncepcje OpenTelemetry, wymagane komponenty, wsparcie dostawców i to, jak z nich korzystać w praktyce.

Andrii Kaluhin - pracuje jako Chief Solution Architect w GlobalLogic Ukraine. Ma ponad 10 lat doświadczenia w tworzeniu oprogramowania i architektury. Tworzy też wysoko skalowalne i dostępne w chmurze aplikacje. Jego główną pasją jest distributed consensus i gwarancje zachowania spójności, ale świetnie też zna inne obszary, od automatyzacji infrastruktury po monitorowanie wydajności.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧