Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Klub Przyjaciół Zwierząt: Domy tymczasowe dla psów - pomysł na pandemię

reklama
📅 Data: wtorek, 30 marca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie z Dorotą i Łukaszem - wolontariuszami Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt CANIS w Kruszewie, którzy prowadzą domy tymczasowe dla psów w Warszawie.

Transmisja na ZOOM >> link
link...
Meeting ID: 914 7481 3798
Passcode: X69LEF

Nasi goście tak zachęcają do spotkania: „Opowiemy Wam na czym polega idea domów tymczasowych, zdradzimy korzyści i wyzwania, jakie stoją przed tymczasowym opiekunem. Dowiecie się także o innych formach pomocy bezdomnym zwierzakom. Zadbamy o przestrzeń do rozmowy i wymiany doświadczeń. Serdecznie zapraszamy!”
Gospodyniami Klubu są tworzące międzypokoleniowy tandem wolontariuszki: Barbara Kopczyńska i Natalia Wieliczko.

Wydarzenie ma charakter sąsiedzki i jest inicjatywą oddolną zrealizowaną w ramach projektu „Zbajtowani do działania” ze środków z programu „Dofinansowania partnerstw instytucji na rzecz rozwoju wolontariatu” m.st. Warszawy.

Dorota Kaczmarek
Swoją przygodę z wolontariatem na rzecz zwierząt rozpoczęłam od tymczasowania Teodora, którego adoptowałam, tak szybko, jak szybko zapomniałam o tym, jaką rolę docelowo ma pełnić dom tymczasowy. Od tego momentu pod moim dachem mieszkało łącznie 21 psów, którym pomogłam w drodze do własnych domów. Każdy był inny, wyjątkowy - łączył je strach, głód, zmęczenie i potrzeba uwagi człowieka.
Swoimi doświadczeniami z pomocy zwierzakom dzielę się na profilach w mediach społecznościowych. Znajdziecie tam również informacje o pieskach, które aktualnie polecają się do adopcji.
Facebook i Instagram: Mój pies kundel / @mojpieskundel

Łukasz Kaczmarek
Wszystko zaczęło się od pandemii. Wiedząc, że zapowiada mi się dłuższa przerwa w pracy, wpisałem w wyszukiwarkę hasło „dom tymczasowy” i padło na ogłoszenie: „Dom tymczasowy poszukiwany!”. W chwili obecnej mam 17 wychowanka, który przyjechał do mnie ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt CANIS.
Tymczasowanie to dla mnie ogromna lekcja i frajda jednocześnie. Bardzo to lubię, daje mi to ogromną radość i satysfakcję. My pomagamy pieskom, pieski nam. Życie nabrało barw, nie ma dnia bez przygód z tymczasem na pokładzie. To również ciekawi ludzie, których spotykam na spacerach adopcyjnych i oczywiście wspaniali, ciężko pracujący wolontariusze oraz pracownicy naszego schroniska.
Losy moich tymczasów możecie śledzić na profilu na Instagramie: @psitulisko_dt

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę