Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

A kogo obchodzi ta historia? Cykl warsztatów inspirowanych Aleksandrą Piłsudską

A kogo obchodzi ta historia? Cykl warsztatów inspirowanych Aleksandrą Piłsudską
📅 Data: środa, 07 kwietnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak opowiadamy historię? Czyj punkt widzenia zapisywany jest na kartach podręczników – polityków czy społeczniczek? Żołnierzy czy pielęgniarek? Dorosłych czy dzieci? Kobiet czy mężczyzn? W zależności od perspektywy, jedna historia może zostać opowiedziana na różne sposoby. Na perspektywę wpływ może mieć doświadczenie, wykształcenie, system wartości, idee oraz wiele innych kwestii.. A czy także płeć? Czy historia – rozumiana jako nauka humanistyczna i społeczna – opowiadana przez mężczyzn może być wybiórcza, bo skoncentrowana na jednej optyce?
Zapraszamy do udziału w procesie teatralnym Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wokół tematu „widzialności” kobiecej perspektywy w debacie publicznej (społecznej, politycznej, historycznej) w przeszłości i współcześnie. W trakcie warsztatów spróbujemy poznać Aleksandrę Piłsudską. Zastanowimy się, dlaczego schowała się w cieniu męża, dlaczego wciąż w tym cieniu pozostaje i jak to wpływa na sposób zabierania głosu w przestrzeni publicznej przez współczesne kobiety. W poszukiwaniu podobieństw i różnic pomogą teksty autorstwa Aleksandry lub materiały ją opisujące, które pozwolą lepiej poznać niezwykłą, choć często pozostającą w cieniu męża, kobietę. Uczestnicy warsztatów będą poszukiwać odpowiedzi, między innymi, na pytania o sposoby opowiadania o historii, o to, jak dobiera się treści edukacyjne i które z nich chętniej zapamiętujemy? Proces teatralny będzie składał się z cyklu ośmiu warsztatów, których zwieńczeniem będzie publiczny pokaz teatralny, performance lub instalacja.

Warsztaty będą się odbywały w środy w godz. 18:00–20:00 i w soboty w godz. 10:00–13:30. Decydując się na udział, prosimy o zaplanowanie obecności na każdym spotkaniu (terminy kolejnych spotkań: 14.04, 17.04, 21.04, 24.04, 5.05,8.05, 12.05, 15.05).

Zapraszamy na pierwsze, otwarte, informacyjne, spotkanie dla chętnych, na którym zdradzimy więcej szczegółów dotyczących warsztatów. Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom 7 kwietnia 2021 r. w godzinach 18:00–19:30. Do udziału w warsztatach zaprosimy 12 osób (zapraszamy kobiety i mężczyzn), które chciałaby razem z nami doświadczyć procesu teatralnego i spojrzeć na historię z innej niż męska perspektywy.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie na adres: k.pluta@mjpws.pl
W mailu prosimy o podanie danych kontaktowych (imię i nazwisko) oraz krótkiej odpowiedzi na pytanie: Dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie "A kogo obchodzi ta historia?"?

Warsztaty poprowadzą:
Pamela Leończyk - reżyserka, performerka, autorka instalacji artystycznych oraz pedagożka teatralna.
Karolina Pluta - trenerka, performerka, pedagożka teatru od roku pracuje w dziale programów lokalnych Muzeum Józefa Pilsudskiego w Sulejówku.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: teatr warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧