Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Antywirusowe autorskie spotkania w sieci - Paweł Smoleński

Antywirusowe autorskie spotkania w sieci - Paweł Smoleński
📅 Data: środa, 21 kwietnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


We środę, 21 kwietnia 2021 roku, o godz. 20.00 zapraszamy na kolejny program w ramach cyklu ANTYWIRUSOWE AUTORSKIE SPOTKANIA W SIECI.

Gościem Marka Zająca będzie Paweł Smoleński – współautor książki Czerwony śnieg na Etnie.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Jarosław Mikołajewski i Paweł Smoleński – „jeden z Rzymu, drugi z Krymu” – zabierają nas w wyjątkową podróż po Sycylii. Spotkanie poetyckie w więzieniu, gwarny targ rybny, stare świątynie, wyludnione centra miasteczek, dzielnice imigrantów – to tylko kilka z licznych przystanków na trasie tej niezwykłej wyprawy.
Czerwony śnieg na Etnie to pełna głębokiego humanizmu opowieść o złożonej naturze sycylijskiego świata i sycylijskiej duszy – opowieść, w której poetycka czułość Mikołajewskiego i reporterska wnikliwość Smoleńskiego współtworzą barwny portret wyspiarskiej rzeczywistości.

Paweł Smoleński – dziennikarz, reporter i pisarz. Współpracował z pismami drugiego obiegu, używając pseudonimu Tomasz Jerz. W 1989 roku został dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Pisywał do paryskiej „Kultury”. Autor m. in. takich książek, jak: Salon patriotów (Wydawnictwo Rytm, Warszawa 1994), Pochówek dla rezuna (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2001) czy Irak. Piekło w raju (Wydawnictwo Świat Książki, Warszawa 2004). Napisał także cykl reportaży i esejów Izrael już nie frunie (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2006). W 2012 nakładem Agory S.A. wydał Balagan. Alfabet izraelski – subiektywny słownik-przewodnik po Izraelu. Jest laureatem Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego, którą otrzymał w 2003 roku za książkę Pochówek dla rezuna, a także Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧