Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Jak pomagać mądrze?" - Premiera Pisma 4/2021 – #conowego

"Jak pomagać mądrze?" - Premiera Pisma 4/2021 – #conowego
📅 Data: środa, 07 kwietnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ochojska, Norbert Wierbiłowicz, Mirosław Wlekły. Dyskusja odbędzie się z okazji premiery kwietniowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii”. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebooku >> link

Temat rozmowy: Jak pomagać mądrze?
„Trwa wyścig o twoją uwagę: Oluś umiera, stan Maryni drastycznie się pogorszył, samotna matka zbiera na terapię ostatniej szansy. Z apeli o pomoc wynika, że polskie lecznictwo jest w rozsypce, a życie pacjentów zależy przede wszystkim od naszej dobroduszności. Czytasz opis zbiórki, chwytasz za portfel, wspierasz. Ale czy to na pewno jest najlepsza pomoc, jakiej możesz udzielić?” – tak zaczyna swój reportaż Mirosław Wlekły w kwietniowym numerze „Pisma” i bierze pod lupę polską dobroczynność.
Jak mądrze pomagać w dobie internetu i nowych technologii? Jakie formy wsparcia wybrać? Komu zaufać i jak najlepiej docierać do tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy?
W czasie kwietniowej „Premiery Pisma" będziemy rozmawiać nie tylko o tym, jak internet i media społecznościowe pomagają osobom w potrzebie i reprezentującym je organizacjom docierać do potencjalnych darczyńców, ale też o pułapkach dobroczynności online. Przeanalizujemy etyczne dylematy, które często towarzyszą działaniom filantropijnym oraz strategie, których używają NGO-sy i osoby publiczne, aby zachęcić ludzi do aktywności i finansowej partycypacji. Zastanowimy się nad ich skutecznością oraz transparentnością. Chcemy, by ta debata pełniła rolę przewodnika po mądrym pomaganiu w XXI wieku.

Janina Ochojska
Fundatorka Polskiej Akcji Humanitarnej, Prezes Zarządu PAH od początku istnienia organizacji. Od lat zajmuje się pomaganiem zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – między innymi w Somalii, Kenii, Iraku i Afganistanie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, wśród których na szczególną uwagę zasługują: tytuł „Kobiety Europy” przyznany przez Komisję Wspólnot Europejskich (1994), nagroda Pax Christi International Peace Award (1995), nagroda Fundacji im. Atsuhito Nakaty (1996), Order Kawalera Legii Honorowej przyznawany przez Prezydenta Republiki Francji (2003), nagroda im. ks. Józefa Tischnera (2006), odznaczenie Bene Merito przyznawane przez Ministra Spraw Zagranicznych (2009) i Nagroda Lecha Wałęsy (2010). W 2011 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez Prezydenta RP.

Mirosław Wlekły
Reporter, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, Raban! O Kościele nie z tej ziemi” i „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”. Autor pierwszego sezonu Śledztwa Pisma. Właśnie ukazała się jego książka „Górski. Wygramy my albo oni”.

Norbert Wierbiłowicz
Prezes Zarządu Fundacji FaniMani, współtwórca portalu FaniMani.pl. Lider polskiej edycji ruchu #GivingTuesday – globalnego ruchu promującego dobroczynność i filantropię, którego finał odbywa się co roku we wtorek po Black Friday. Ma wieloletnie doświadczenie menedżerskie w obszarze nowych technologii i systemów informatycznych dla przedsiębiorstw. Absolwent Socjologii UAM. Basista w zespole Mean Machine, kucharz i winiarz amator.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧