Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jazz Band Młynarski - Masecki na 105. rocznicę stołeczności Mokotowa

Jazz Band Młynarski - Masecki na 105. rocznicę stołeczności Mokotowa

reklama
📅 Data: czwartek, 08 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
8 kwietnia 2021 r. o godz. 20.00 zapraszamy do wirtualnego udziału w koncercie on-line zespołu Jazz Band Młynarski Masecki.

Zarówno wykonawcy koncertu jak i termin nie są przypadkowe, gdyż tego dnia obchodzimy 105. rocznicę przyłączenia Mokotowa do Warszawy, zaś repertuar koncertu oparty będzie na muzyce, która powstawała w międzywojennym okresie kształtowania się stołeczności naszej Dzielnicy. Usłyszymy między innymi współczesne, ale doskonale oddające ducha i klimat tamtych czasów, aranżacje przebojów królujących na scenach warszawskich kabaretów w latach 20-tych i 30-tych „Żebyś ty wiedziała (Jak mi się chce)”, „Abram, ja ci zagram”, „Warszawo, moja Warszawo”, „I zawsze czegoś będzie Ci brak”. Muzykę i słowa do tych szlagierów stworzyli najsłynniejsi w tamtym okresie polscy kompozytorzy i tekściarze Henryk Wars, Alfred Melodyst, Zygmunt Karasiński, Andrzej Włast, Julin Tuwim i Marian Hemar.

Transmisja on-line z koncertu Jazz Bandu Młynarski – Masecki, granego „na żywo” na scenie Domu Kultury KADR będzie bezpłatnie dostępna na:
Facebooku dzielnicy Mokotów >> link
kanale Youtube Urzędu Dzielnicy Mokotów >> link
oraz kanale Youtube Domu Kultury Kadr >> link

JAZZ BAND MŁYNARSKI - MASECKI to jeden z najpopularniejszych zespołów grających przedwojenny polski jazz. Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do wspaniałej tradycji polskich tanecznych orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. W repertuarze Jazz Bandu znajdują się m.in. utwory swingowe i wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli niegdyś na całym świecie. Inspiracją dla muzyków są artystyczne dokonania Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego, Zygmunta Karasińskiego - genialnego kompozytora rozrywkowego Polski przed i powojennej oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”, promowana przez singel i teledysk „Abduł Bey” nagrodzony nominacją do nagrody Fryderyka 2018. W listopadzie 2019 roku premierę miał drugi krążek zespołu pt. „Płyta z zadrą w sercu”.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę