Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Strefa e-PIT w Galerii Mokotów

📅 Data rozpoczęcia: piątek, 13 marca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 15 marca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Galeria Mokotów, ul. Wołowska 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Osoby, które jeszcze nie złożyły zeznania podatkowego za 2014 rok, a chciałyby mieć pewność, że właściwie rozliczą swój PIT będą mogły skorzystać z fachowej pomocy w Galerii Mokotów. W weekend 13-15 marca w centrum pojawi się specjalna strefa „e-PIT”, w której z pomocą pracowników Urzędu Skarbowego Warszawa Mokotów oraz Izby Skarbowej w Warszawie będzie można bezpłatnie wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je przez Internet.

Osoby, które chciałyby skorzystać z usługi powinny przynieść ze sobą dokumenty niezbędne do prawidłowego wypełnienia zeznania rocznego, czyli informacje sporządzane przez płatników: PIT-11, PIT-40A, PIT-11A, PIT-8C i PIT-R.
Na podstawie danych zawartych w tych informacjach w zeznaniu wykazuje się: przychody, koszty uzyskania przychodów, dochody (bądź straty), zapłacone składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczki pobrane przez płatników.

Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą również dowód osobisty, ponieważ do wysłania zeznania przez Internet potrzebne są: PESEL, imię i nazwisko oraz data urodzenia. Niezbędne jest również podanie kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu rocznym za 2013 rok (złożonym w roku 2014). Są to dane, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji.
Dodatkowo, jeżeli osoba składająca zeznanie prowadzi działalność gospodarczą, jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, do złożenia PIT powinna podać również NIP.

Osoby, które chcą skorzystać z ulgi z tytułu użytkowania Internetu lub ulgi rehabilitacyjnej, a mają wątpliwości dotyczące prawidłowości odliczenia, powinni przynieść dokumenty potwierdzające dokonanie wydatków na Internet lub cele rehabilitacyjne/wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych (faktury VAT, rachunki, dowód wpłaty na poczcie lub potwierdzenie przelewu bankowego).

Strefa „e-PIT” stanie w Alei Smaków na poziomie 2. Przez cały weekend będzie otwarta w godzinach 12:00-20:00.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!