Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Uwaga: premiera! Kierunek zwiedzania. Rozmowa z Marcinem Wichą

Uwaga: premiera! Kierunek zwiedzania. Rozmowa z Marcinem Wichą

reklama
📅 Data: wtorek, 20 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Spotkanie z okazji premiery książki „Kierunek zwiedzania”.
MARCIN WICHA, autor książki
w rozmowie z JUSTYNĄ SOBOLEWSKĄ.

20 kwietnia, WTOREK, godz. 20.00
Oglądaj LIVE na Facebooku >> link
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Karakter

Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W nowej książce Marcina Wichy, „Kierunek zwiedzania”, spacer po wyimaginowanej wystawie prac Kazimierza Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności.
Eksponatami są tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez delikatnej ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii, a jednocześnie, już całkiem serio, próbuje znaleźć język zdolny uchwycić istotę malarstwa – i daje przy tym niezwykły popis literackiego kunsztu.
„Takie twarze miewali słynni oszuści. Dzięki tej twarzy może być każdym: w Witebsku Mesjaszem, w Leningradzie — profesorem. Kiedy przyjeżdża do Warszawy, miejscowym wyznawcom przypomina Mickiewicza. Kiedy umiera w Leningradzie, uczniowie widzą w nim Chrystusa. Przyjaciel robi ostatnią serię portretów. (Na pierwszym rysunku twarz jeszcze żyje. Na drugim jest martwa jak poduszka)”. /fragment książki/

O AUTORZE:
Marcin Wicha – grafik, pisarz i eseista. Projektuje okładki, plakaty i znaki graficzne. Jego teksty ukazywały się między innymi w „Autoportrecie”, „Literaturze na Świecie” i „Tygodniku Powszechnym”. Przez kilka lat publikował cotygodniowe rysunkowe komentarze w „Tygodniku Powszechnym”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Charakterami”. W dorobku pisarskim ma kilka znakomicie przyjętych książek dla dzieci oraz dwie książki prozatorskie: „Jak przestałem kochać design” i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Został laureatem Paszportu „Polityki” za rok 2017 w kategorii: literatura, był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii: esej za książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Za tę książkę w 2018 otrzymał Nagrodę Literacką „Nike” oraz Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. „Kierunek zwiedzania” to najnowsza książka autora, ukaże się nakładem Wydawnictwa Karakter 16 kwietnia 2021 r.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę