Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Książki Mojego Życia: Patrycja Sasnal. Na żywo z Big Book Cafe

Książki Mojego Życia: Patrycja Sasnal. Na żywo z Big Book Cafe

reklama
📅 Data: czwartek, 15 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Książki Mojego Życia to jedna z najbardziej cenionych serii spotkań w Big Book Cafe.

Oglądaj na żywo na Facebooku >> link
Komentuj i zadaj pytanie!

Autorski cykl rozmów Pauliny Wilk, w którym autorytety życia publicznego opowiadają o tym, co czytają, czego uczą ich książki i jak dzięki literaturze ich życie nabiera kształtu.
Każdy z gości prezentuje kilkanaście książek ze swej domowej biblioteki: dawne wydania, bezcenne egzemplarze, zachowane nawet z dzieciństwa, zachowane mimo kolejnych przeprowadzek. Każda z rozmów to unikalna biografia czytelnika. Nie ma dwóch takich samych opowieści, dwóch takich samych prywatnych wszechświatów czytania.
W cyklu goszczą przedstawiciele róznych profesji, autorytety publiczne, eksperci, szacowani fachowcy. Każdy z nich pokazuje, jak czytanie wpływa na to, dokąd w życiu zawędrowali i jak pomagają im być ludźmi spełnionymi.
Gościnią kolejnej rozmowy będzie PATRYCJA SASNAL - chodząca krynica wiedzy o Bliskim Wschodzie, migracjach i postkolonializmie.
Jest kierowniczką Biura Badań i Analiz. Z wykształcenia doktor nauk politycznych, arabistka i filozofka, specjalizuje się w polityce na Bliskim Wschodzie, stosunkach transatlantyckich, radykalizacji, migracjach i studiach postkolonialnych. Jest członkinią rady European Council on Foreign Relations i eksperckiej komisji ds. migracji przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, Sorbonie (Paris III), była badaczką na Amerykańskim Uniwersytecie w Bejrucie i stypendystką Fulbrighta na SAIS, Johns Hopkins University w Waszyngtonie. Jej nowa książka to “Arendt, Fanon and Political Violence in Islam” (Routledge, 2019). Została wybrana do Komitetu Doradczego Rady Praw Człowieka ONZ. Przez 3 lata będzie służyć ONZ ekspertyzą w celu ochrony praw człowieka. Mówi po angielsku, arabsku i francusku.
Dotąd gośćmi cyklu byli m.in. Madalena Mołek, Magdalena Cielecka, Dariusz Rosiak, Maria Peszek, Adam Bodnar, Magda Umer, prof. Krystian Jażdżewski, Tomasz Stawiszyński, Tomasz Majewski, Rafał Trzaskowski i in.
Wybrane archiwalne filmy ze spotkań znajdziesz w kanale You Tube Big Book Cafe.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!