Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Rozmowy online: Nowy Europejski Bauhaus

Rozmowy online: Nowy Europejski Bauhaus

reklama
📅 Data: wtorek, 13 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Hubert Trammer, pracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, należący do Okrągłego Stołu Ekspertów Nowego Europejskiego Bauhausu, chce wnieść do jego prac nie tylko swoje własne refleksje. Dlatego zapraszamy we wtorek 13 kwietnia o godz. 11.00 i 18.00 do rozmów online, które umożliwią osobom zainteresowanym przekazanie Hubertowi Trammerowi, oraz innym osobom uczestniczącym, swoich przemyśleń i doświadczeń, które mogą być istotne przy rozwijaniu idei Nowego Europejskiego Bauhausu.
Moderacja: Katarzyna Domagalska (Dział Edukacji NIAiU)

Kiedy: 13 kwietnia, godz. 11.00 i 18.00
Gdzie: platforma Zoom
Wymagana wcześniejsza rejestracja z wyborem terminu: link

Program Nowy Europejski Bauhaus powołany z inicjatywy Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Layen według jej słów jest przedsięwzięciem związanym z nadzieją na znalezienie sposobów na lepsze wspólne życie po pandemii. W ramach programu mają być znajdowane, wypracowywane, wdrażane i propagowane rozwiązania łączące w sobie zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy (w tym ponowne wykorzystywanie użytych zasobów, jakość estetyczną, oraz dostępność dla wszystkich – rozumianą zarówno pod względem fizycznymi przestrzennym, jak i ekonomicznym). Nowy Europejski Bauhaus ma być w założeniu ruchem, który pozwoli wypracować rozwiązania dla całego świata.
Hubert Trammer uważa za istotne, aby ruch Nowego Europejskiego Bauhausu uwzględniał różne uwarunkowania i punkty widzenia. Przede wszystkim po to, aby wypracowane rozwiązania uwzględniały potrzeby ludzi i społeczeństw o różnej zamożności.
Wiele pojawiających się w ostatnich dziesięcioleciach, opartych na dobrych intencjach, standardów oznacza narzucanie rozwiązań zaawansowanych technicznie i nie do końca odpowiadających na wszystkie uwarunkowania. Na równi z poszukiwaniem innowacji, trzeba brać pod uwagę coś, co przez analogię można nazwać instaracjami (lub z łaciny inweritacjami), czyli przywracanie starych sprawdzonych, często prostych rozwiązań, które kiedyś były stosowane, a potem zapomniane. Nie tylko najbardziej rozwinięte gospodarczo i technologicznie społeczeństwa, ale także te mniej zamożne i bardziej tradycyjne mogą nas nauczyć rozwiązań wartych rozwijania.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę