Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pierwszy lot helikoptera na Marsie z Arturem Chmielewskim

Pierwszy lot helikoptera na Marsie z Arturem Chmielewskim

reklama
📅 Data: niedziela, 25 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🪐🪐🪐 UPDATE
Ze względu na wieści dochodzące z NASA (i z Marsa), start helikoptera został przełożony. Nowa data nie jest jeszcze znana, ogłoszona zostanie po 18 kwietnia.
25 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się na pewno nasze cotygodniowe transmisje z planetarium "Patrz w gwiazdy". Gdy poznamy więcej informacji termin tego spotkania ulegnie zmianie o czym poinformujemy.
-----

Przed nami pierwszy lot w atmosferze Marsa.

🚀 Czy uda się wykorzystać siłę nośną, by wzbić helikopter ponad powierzchnię Marsa? Jak daleko poleci, co nam pokaże i czy są już planowane podobne misje? Jak można poruszać się po innych ciałach niebieskich w Układzie Słonecznym?

🚁 Marsjański helikopter – dron Ingenuity – oddzielił się już od łazika Perseverance, by podjąć niezwykłe wyzwanie lotu nad Czerwoną Planetą. Dlaczego niezwykłe? Dlatego, że ciśnienie przy powierzchni Marsa jest około stukrotnie niższe niż przy powierzchni Ziemi, więc śmigła helikoptera zbudowanego z lekkich materiałów kompozytowych będą musiały się kręcić znacznie szybciej niż na naszej planecie.

📣 To wszystko pokażemy, a także o tym porozmawiamy, wraz z naszym gościem, z którym śledziliśmy wspólnie lądowanie łazika Perseverance – dr. Arturem Chmielewskim z NASA.

⏰ 25 kwietnia, godz. 18:00
👉🏻 Streaming na Facebooku >> link
👉🏻 oraz YouTube: link

💬 Już teraz zapraszamy do przesyłania w komentarzach pytań do ekspertów Centrum Nauki Kopernik oraz naszego gościa, na które odpowiemy podczas wydarzenia.
🎥 Pytania będziemy również zbierać podczas transmisji na żywo, która potrwa około 1,5 godziny.

🌍 Dr Artur Chmielewski – inżynier, menadżer projektów kosmicznych w Laboratorium Napędu Odrzutowego Centrum NASA oraz wykładowca projektu edukacyjnego NASA „Space Academy”. Współpracował przy tworzeniu kilkunastu misji agencji, w tym tych najbardziej przełomowych, jak misja Galileo, Cassini-Huygens czy misji ESA i NASA Rosetta – pierwszego historycznego lądowania na komecie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę