Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bezdomne zwierzęta w obiektywie - wystawa fotograficzna

Bezdomne zwierzęta w obiektywie - wystawa fotograficzna

reklama
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 01 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 0:00

📅 Data zakończenia: piątek, 30 kwietnia 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Bankowy (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Przez cały kwiecień na pl. Bankowym można oglądać wystawę przygotowaną przez Schronisko „Na Paluchu”. Ma ona przybliżyć warszawiakom sylwetki bezdomnych psów i kotów, będących pod opieką schroniska.

Ktoś zawiódł zwierzę, ktoś inny dał mu nadzieję. Wystawa „Bezdomny nie znaczy gorszy” jest uhonorowaniem wszystkich zwierząt, które straciły dom. Na zdjęciach zostało zaprezentowanych piętnastu podopiecznych schroniska, którzy czekają na adopcję.

- Chcemy uhonorować wszystkie te zwierzęta, które utraciły opiekę i trafiły do Schroniska Na Paluchu. Jednocześnie chcę bardzo podziękować wszystkim osobom, które podjęły decyzję o adoptowaniu zwierząt, a dzięki temu pobyt w schronisku był dla nich tylko krótkim epizodem – mówił podczas otwarcia ekspozycji Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska „Na Paluchu”.

- Zwracamy uwagę na sytuację zwierząt towarzyszących, które z różnych przyczyn pozbawione zostały opieki człowieka. Ogromny wpływ na zmniejszenie populacji zwierząt niechcianych mają podejmowane corocznie przez m.st. Warszawa akcje bezpłatnego czipowania zwierząt, kastracji zwierząt właścicielskich, wsparcie udzielane organizacjom prozwierzęcym i przeciwdziałającym bezdomności. Skuteczne wyprowadzanie zwierząt z bezdomności realizowane z powodzeniem przez Schronisko „Na Paluchu” jest uzupełnieniem tych działań – dodała Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni (film).

Wystawę „Bezdomny nie znaczy gorszy” można oglądać od 1 do 30 kwietnia na placu Bankowym (w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę