Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Blok urbanistyczny / Radosław Tereszczuk i Karol Su/ka

Blok urbanistyczny / Radosław Tereszczuk i Karol Su/ka

reklama
📅 Data: wtorek, 25 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Wolskie Centrum Kultury zaprasza na ósme spotkanie z cyklu “Blok urbanistyczny”.
Tym razem inspiracją dla spotkania będzie publikacja ’’30 lat polskiej sceny techno” pod redakcją Radosława Tereszczuka, Łukasza Krajewskiego i Artura Wojtczaka.

W ramach „Bloku urbanistycznego” spotkają się Xawery Stańczyk, redaktor książki Radosław Tereszczuk oraz artysta Karol Su/ka, autor jednego z tekstów w publikacji. Porozmawiamy między innymi o lokalnych historiach i miejscach w przestrzeni miasta – a zwłaszcza Woli – związanych z techno i pokrewnymi gatunkami muzycznymi. Wyjdziemy jednak poza klucz topograficzny, aby wsłuchać się w zróżnicowaną audiosferę miasta oraz jej echa i ślady w muzyce elektronicznej ostatnich 30 lat.

„Blok urbanistyczny” to cykl spotkań z autorami i autorkami książek, w którym poprzez dyskusję wokół podejmowanych w ich publikacjach tematów związanych z szeroko pojętym miastem z uwagą przyglądamy się sposobom użytkowania, planowania i myślenia o przestrzeni miejskiej. Wraz z gośćmi reprezentującymi różne obszary wiedzy, sprawdzamy z jak wielu różnych punktów widzenia można mówić o mieście, przestrzeni i naszej codzienności.

Cykl towarzyszy wystawie-laboratorium „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”, rozmowy i ich dokumentacja zasilać będą bibliotekę laboratorium tworząc skrypt dla osób chcących poszerzać wiedzę z zakresu miasta.
Dotychczas gośćmi Bloku urbanistycznego byli: Joanna Erbel, Stanisław Łubieński, Artur Jerzy Filip, Filip Springer, Olga Grabiwoda i Dominika Janicka z Instytutu Dizajnu w Kielcach, Dorota Kotas oraz Barbara Lewenstein.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

----
Radosław Tereszczuk. Z Ursynowa, obecnie Śródmieście. Poeta, muzyk, teoretyk i pionier sztuki opartej o technologie. Szara eminencja warszawskich parkietów. Od połowy lat 90 przetańczył niemal każdą imprezę w mieście. Pierwszy koncert zagrał w 1996. Wynalazca, ekspert i konsultant w obszarach takich jak informatyka, telekomunikacja, statystyka, uczenie maszynowe, genetyka i fizyka. Po godzinach rozwija projekt badawczy nowej klasy języków programowania opartej na autorskich odkryciach z zakresu matematyki grafów.

Karol Su/Ka aktywny uczestnik i współanimator warszawskiej sceny acid house/rave w okresie 1991-94. Autor eksperymentalnych projektów elektronicznych Arkona [1995-2013], Escape From Warsaw [2013-2020] i elektro punkowego Street City Nomad [2006-2014]. Artysta malarz tworzący psychodeliczne post industrialne formy malarskie, jako jeden z pierwszych w kraju malujący fluorescencyjne obrazy. Aktywny w stołecznym undergroundzie od 1988 roku.

---
Xawery Stańczyk – badacz, poeta i redaktor. Doktor kulturoznawstwa, magister kulturoznawstwa i socjologii. Autor rozprawy naukowej Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996 (2018) nominowanej do Nagrody Giedroycia, na podstawie pracy uznanej za najlepszą rozprawę doktorską z nauk o kulturze w konkursie Narodowego Centrum Kultury w 2016 roku. Współredagował monografie Miasto na żądanie. Aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia (2014) i Awangarda/underground. Idee, historie, praktyki w kulturze polskiej i czeskiej (2018). Autor tomów poetyckich: nominowanego do Nagrody Literackiej Nike Skarbu piratów (2013) i Handluj z tym (2015). Laureat stypendium artystycznego m.st. Warszawy oraz grantu Preludium Narodowego Centrum Nauki. Członek zespołu redakcyjnego czasopisma naukowego „Studia Litteraria et Historica”. Działacz stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim, w którym współtworzył m.in. raport Pięć lat ustawy krajobrazowej (2020) i portal Sprzątamy Reklamy (2016–2017). Członek zespołu programowego Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej.

---
Radoslaw Tereszczuk - fot Jakub Szafranski
Karol Su/ka – fot z archiwum autora

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę