Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Borze, ufam Tobie

Borze, ufam Tobie

reklama
📅 Data: wtorek, 13 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W wiosenny, trzynasty dzień kwietnia Departament Obecności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na dyskusję dotyczącą prawnych możliwości ochrony przyrody, która tworzy wartość duchową i może być jednocześnie aktywną uczestniczką ruchu religijnego. Interesuje nas kwestia międzygatunkowych form duchowości i wspólnotowego wymiaru aktywizmu. Nurtują nas pytania dotyczące wymiaru prawnego i duchowego relacji międzygatunkowych:
-Czy możliwa jest zmiana instytucjonalnych praktyk zarządzania przyrodą bez zmiany społecznego postrzegania zależności ludzi od poza-ludzkich form życia i ekosystemów?
-Jaką rolę w przeprowadzeniu tej zmiany może pełnić wspólnota budowana w na gruzach gatunkowych hierarchii?
-Czym dla takiej wspólnoty są i mogą być wiara, religia, rytualność i obrzędowość?
-Jakimi narzędziami prawnymi możemy i chcemy się posługiwać aby rozmontować ramy, w których funkcjonuje przyroda w Polsce?
Zapraszamy do dyskusji!

Uczestniczki:
Ewa Ciepielewska – malarka, perfomerka, aktywistka, altruistka i miłośniczka przyrody. Urodziła się w 1960 roku w Wałbrzychu; jest absolwentką malarstwa na wrocławskiej ASP. W 1982 roku była współzałożycielką grupy Luxus, z którą działa do dzisiaj. W 1997 roku założyła stowarzyszenie Volans wspierające młodych artystów. Od 15 lat znaczną część roku spędza na Wiśle pływając drewnianą, tradycyjną łodzią „Solny”, a od 2016 roku współtworzy projekt Flow/Przepływ – cykliczne, istniejące poza oficjalnym obiegiem mobilne rezydencje na łodzi łączące artystów, muzyków, performerów, kuratorów i aktywistów. Jego efekty pokazywane były na wystawach w Hamburger Bahnhof (2018) i Alter Hafen (2017) w Berlinie, Gdańskiej Galerii Miejskiej (2016, 2018), Austriackim Centrum Kultury (2019) oraz Fundacji Razem Pamoja w Krakowie (2017, 2018). Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych m.in.: Museum Jerke w Recklinghausen, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu i Muzeum Narodowym w Warszawie, Wrocławiu i w Krakowie. Odznaczona tytułem Kawalera Orderu Wisły w 2020. Laureatka nagrody im.Katarzyny Kobro 2019.
Karolina Kuszlewicz – adwokatka ze specjalizacją dotyczącą praw zwierząt i ochrony przyrody. Znana z obrony ryb i ptaków na salach sądowych. Pracuje przede wszystkim z organizacjami społecznymi i ruchami nieformalnymi. Autorka m.in. książki „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik" oraz bloga link. Wykładowczyni na kierunku antropozoologia wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 roku nagrodzona pierwszym miejscem w rankingu „Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra”. Członkini Komisji Legislacyjnej i Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Polskiego Towarzystwa Etycznego. Ukończyła prawo, studiowała także na kierunku gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN. Interesuje się językiem oraz jego wpływem na zmiany społeczne i prawne. Twórczyni koncepcji prawa wrażliwego.
Jakub Rok – pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, przygotowuje doktorat z ekonomii ekologicznej. Był współzałożycielem pierwszego sklepu Kooperatywy Spożywczej "Dobrze", jednak wciągnął go leśny aktywizm i zew puszczy białowieskiej i karpackiej.
Ida Ślęzak – doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych. Studiowała filozofię i kulturoznawstwo w ramach Kolegium MISH UW, spędziła rok w École des Hautes Etudes en Sciences Sociales w Paryżu. Zajmuje się teatrem oraz sztukami performatywnymi. Realizuje Diamentowy grant poświęcony perspektywom nie-antropocentrycznym w sztukach performatywnych. Publikowała w „Dialogu”, „Didaskaliach”, „Performerze”, „Teatraliach”.

Koncepcja debaty: Wspólnota Międzygatunkowa+

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę