Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzeum Dostępne | (Auto)cenzura Głuchych

Muzeum Dostępne | (Auto)cenzura Głuchych
📅 Data: sobota, 17 kwietnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na debatę w ramach nowego cyklu Oko Głuchych. W spotkaniu wezmą udział Agnieszka Kołodziejczak i Tomasz Świderski. Wydarzenie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu.

🧏‍♀️ Oko Głuchych | (Auto)cenzura Głuchych 🧏‍♂️
Aktualna wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i złożona tożsamość Henryka Strenga/Marka Włodarskiego będzie punktem wyjścia do dyskusji nad tożsamością Głuchych, podczas której poruszymy problem autocenzury Głuchych oraz cenzury ich tożsamości przez słyszących.
W trakcie spotkania postawimy sobie pytania: Dlaczego Głusi borykają się z własną tożsamością? Kto w ogóle decyduje o tożsamości? Jak dbać o przeszłość Głuchych i budować świadomość ich historii? Debatę zakończymy rozmową o perspektywach na przyszłość i możliwych rozwiązaniach.
O autocenzurze i cenzurze Głuchych będą rozmawiali Agnieszka Kołodziejczak i Tomasz Świderski. Spotkanie poprowadzi Daniel Kotowski.
Tłumaczenie debaty na polski język foniczny zapewnią Joanna Ciesielska i Magda Schromová.

📅 KIEDY:
sobota 17 kwietnia 2021 | godz. 19.00

👤 KTO:
Prowadzący: Daniel Kotowski
Uczestnicy i uczestniczki: Agnieszka Kołodziejczak, Tomasz Świderski

📍 GDZIE:
platforma ZOOM >> link
Meeting ID: 848 8598 7935

👤 Agnieszka Kołodziejczak – artystka, współzałożycielka Grupy Artystów Głuchych i Galerii MEOK w Łodzi. Malarka, twórczyni ikon i poezji, blogerka i aktywistka społeczna. Ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, obecnie pracuje nad pracą doktorską na UŁ. Uczestniczyła w licznych wystawach i plenerach, jest również aktywną kuratorką i koordynatorką projektów.

👤 Tomasz Świderski – założyciel Instytutu Historii Głuchych „Surdus Historicusˮ oraz nauczyciel historii w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Z powołania i wykształcenia historyk, genealog i archiwista. Inicjator stworzenia nowej dziedziny nauki: historii Głuchych w Polsce. Autor wielu artykułów z zakresu historii Głuchych i genealogii. Członek Zarządu międzynarodowej organizacji Deaf History International w latach 2012–2015.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧