Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Szczepienia. Jak podjąć właściwą decyzję? | Koronawirus na celowniku

Szczepienia. Jak podjąć właściwą decyzję? | Koronawirus na celowniku
📅 Data: środa, 05 maja 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🔷 Decyzja o tym, czy się zaszczepić, powinna być podejmowana oparciu o bilans korzyści i strat., Odpowiedzialność wymaga, aby pod uwagę brać nie tylko aspekt indywidualny („Co ja zyskam/stracę?”), ale także społeczny. Bo decyzja każdej jednostki ma wpływ na innych, w tym osoby najbliższe. Decyzja o szczepieniu wpływa na to, jak szybko epidemia w kraju zostanie opanowana i wszyscy będziemy mogli wrócić do normalnego życia.

🔶 Chociaż argumenty „za” wydają się oczywiste, poziom kontestacji szczepień w naszym społeczeństwie wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Mimo ogromnej skali zachorowań i zgonów na przełomie marca i kwietnia szczepić nie chce się ok. 25 proc. dorosłych Polaków i Polek!

🔷 Do tej pory w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 szczepionkę otrzymało ponad 9 milionów osób. Z tego jedynie 2,3 mln zostało zaszczepionych podwójną dawką. Przy takim tempie do uzyskania odporności zbiorowiskowej będziemy potrzebowali jeszcze co najmniej roku. A to nie napawa optymizmem.

❗️ Niechęć do szczepienia może wynikać z obaw przed skutkami ubocznymi szczepionek, niewiary w ich skuteczność, braku zaufania do koncernów farmaceutycznych.

🔹 Czasem kryje się za nią przekonanie, że może lepiej poczekać aż się inni zaszczepią. Wszystkie te wątpliwości można zrozumieć. Chodzi o to, by rozważyć je w sposób racjonalny, podbudowany wiedzą, doświadczeniem lekarzy i lekarek oraz naukowców i naukowczyń.

📍 dr hab. Tomasz Smiatacz – lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i zakaźnych, adiunkt i kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prorektor ds. studenckich na tym uniwersytecie, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, członek interdyscyplinarnego zespołu ds. COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk.

Transmisja na YouTube >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę