Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

CyrkON. Noc Artystów

CyrkON. Noc Artystów

reklama
📅 Data: piątek, 14 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Cyrk kojarzy Wam się z namiotem i areną? A co powiecie na cyrk...w muzeach?

“CyrkON. Noc Artystów.“ to pierwszy w Polsce interaktywny, pełnometrażowy spektakl cyrkowy online i zwiedzanie warszawskich muzeów w jednym! Oglądając “CyrkON. Noc Artystów.“ to Wy decydujecie, które muzeum odwiedzicie następne, i którego artysty zapierające dech w piersiach umiejętności zobaczycie.

Premiera już 14.05.21! To Noc przed Nocą Muzeów w Warszawie. 15.05.21 - w Noc Muzeów będziecie mogli miejsca, które zobaczyliście w naszym spektaklu - jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli - zwiedzić “w realu”!

Oglądanie będzie zupełnie darmowe, ale jeśli chcesz wesprzeć nasz projekt, możesz wrzucić do “wirtualnego kapelusza” dowolną kwotę. Każde 10, 30, czy 50 zł sprawi, że sztuka przetrwa nawet pandemię! Zrzutka: link

Projekt powstaje przy współpracy z:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Centrum Nauki Kopernik
Narodowy Instytut F. Chopina
Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Woli
Muzeum Pragi
Muzeum Cyrku w Julinku
Muzeum Flipperów

Wspólnie tworzymy coś czego jeszcze nigdy nie było!

Transmisję znajdziesz na Facebookowym profilu >> link
lub stronie wydarzenia >> link
[nie podano precyzyjnej informacji na stronie źródłowej w momencie dodawania ogłoszenia na waw4free]

Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą pasjonatów, która w dobie koronawirusa, stworzyła projekt Cyrku Online - nie mogąc występować na cyrkowych arenach, teatralnych scenach, czy na eventach, bo nadal chcemy promować ideę Nowego Cyrku i występować, bo tego nam najbardziej brakuje.
Chcemy pokazać widzom świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. Spektakle nowo cyrkowe starają się opowiadać swoje historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Podrzucanie piłek przestaje być popisem umiejętności, staje się etiudą, która przekazuje emocje i jakąś opowieść. Nowy cyrk sięga jednak równocześnie do swoich źródeł, wykorzystując ludyczność oraz wędrowną formę, żeby trafić do szerokiego grona odbiorców, na co dzień nie mającego dostępu, czy możliwości pójścia do teatru lub opery - tym razem cyrk "zawędrował" do domów widzów. Gatunek ten, od kilku lat zyskuje w Polsce na popularności, jeden z największych festiwali nowo cyrkowych w Europie “Carnaval Sztukmistrzów” odbywa się w Lublinie, występują na nim artyści z całego świata - również artyści biorący udział w Projekcie CyrkON.
To już nasz trzeci spektakl. Pierwszy spektakl projektu CyrkON obejrzało ponad 3,5 tysiąca widzów, drugi - jeszcze więcej. To znaczy - Nowy Cyrk, online, w naszym wykonaniu widziało już ponad 7000 osób.
Zobaczcie jak wyglądał nasz poprzedni spektakl, w skrócie: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!