Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Ściana cieni | Teraz-wtedy online

Ściana cieni | Teraz-wtedy online

reklama
📅 Data: środa, 05 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

Spotkanie z polskim dokumentem himalaistycznym w ramach cyklu Teraz-wtedy online już 5 maja! Zobaczymy najnowszy, poświęcony rodzinie nepalskich Szerpów film Elizy Kubarskiej – „Ścianę cieni”. Po projekcji w Ninatece zapraszamy na spotkanie z reżyserką i alpinistką na żywo na FB FINA Wałbrzyska 3/5. Następnie wrócimy znów do Ninateki, aby obejrzeć „Temperaturę wrzenia” Andrzeja Zajączkowskiego opowiadającą losy polskiej wyprawy w góry Karakorum z 1975 roku dowodzonej przez Wandę Rutkiewicz.
Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

ℹ Filmy dostępne bezpłatnie na stronie ninateka.pl. Spotkanie na FB FINA Wałbrzyska 3/5

📄 Program:

🔵 godz. 19:00 | TERAZ | ninateka.pl >> link
🎥 Ściana cieni, reż. Eliza Kubarska, 2020, 98 minut
Historia dzieje się u podnóża himalajskiej góry – sięgającej niemal 8000 m n.p.m. Kumbhakarny, zwanej też Jannu. Dla zachodnich alpinistów to jedna z najtrudniejszych gór świata i wymarzony cel do zdobycia. Dla nepalskich Szerpów to z kolei jedna z ostatnich świętych gór. Według miejscowych wierzeń jej szczyt zamieszkany jest przez bogów i ludzie nie mają prawa wkraczać na ich teren. Mimo to niepiśmienny Nada decyduje się na udział w wyprawie polsko-rosyjskiego zespołu alpinistów. Od 20 lat ryzykuje życie jako tragarz wysokościowy, zawieszając liny na ośmiotysięcznikach. Teraz chce zarobić na szkołę dla swojego najmłodszego syna, kilkunastoletniego Dawy, i w ten sposób uchronić go przed tą niebezpieczną pracą. Udział w wyprawie na świętą górę oznacza jednak złamanie tabu… Załamanie pogody i zagrażające wspinaczom lawiny to dopiero początek narastających trudności.

🔵 godz. 20:40 | Live na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 >> link
👥 Spotkanie z reżyserką filmu „Ściana cieni”, Elizą Kubarską poprowadzi Kaja Klimek.
❓❓ Zachęcamy do udziału w rozmowie poprzez zadawanie pytań w komentarzach

🔵 godz. 21:20 | WTEDY | ninateka.pl >> link
🎥 Temperatura wrzenia, 1976, reż. Andrzej Zajączkowski, 32 minuty
Reportaż o polskiej ekspedycji wysokogórskiej w góry Karakorum w 1975 roku. Wyprawie kobiecej (Anna Okopińska, Alicja Bednarz, Alison Chedwick-Onyszkiewicz, Anna Czerwińska, Ewa Abgarowicz, Halina Kruger-Syrokomska, Krystyna Palmowska, Maria Mitkiewicz, Sylva Kysylkova), kierowanej przez Wandę Rutkiewicz, towarzyszył zespół męski (Leszek Cichy, Andrzej Łapiński, Marcin Zachariasiewicz, Marek Janas, Krzysztof Zdzitowiecki, Andrzej Zajączkowski) pod kierownictwem Janusza Onyszkiewicza. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem – zdobyciem dwóch szczytów: Gasherbrum II i dziewiczego Gasherbrum III. Te znaczące w świecie alpinizmu osiągnięcia sportowe pozostają jednak w tle filmu. Realizatorzy skoncentrowali bowiem swoją uwagę na roli kierowniczki wyprawy, a przede wszystkim na relacjach między nią a zespołem.


To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę