Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia #6 Kamil Bałuk

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia #6 Kamil Bałuk

reklama
📅 Data: czwartek, 29 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do udziału w szóstym już spotkaniu w ramach Festiwalu Reportażu Młodego Pokolenia. Tym razem gościć będziemy Stasię Kamila Bałuka, autora książek: WSZYSTKIE DZIECI LOUISA (Dowody na Istnienie) i WODECKI (Agora).

Kamil Bałuk - absolwent MISH UWr., socjologii, filologii niderlandzkiej i dziennikarstwa oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Reportaże publikował w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasach” oraz w zbiorach książkowych „Grzech jest kobietą” i „Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli”. Jego teksty były nominowane do Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. Autor książki „Wszystkie dzieci Louisa”, nominowanej do MediaTORów 2017. W październiku 2018 r. ukazała się książka „Wodecki. Tak mi wyszło”, której jest współautorem. Laureat piątej edycji Konkursu Stypendialnego im. R. Kapuścińskiego za projekt zbioru reportaży o współczesnej Holandii, nad którym obecnie pracuje. Współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie i wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

📙 WSZYSTKIE DZIECI LOUISA
Ta historia zelektryzowała Holandię, ale to młody polski reporter napisał o niej najpełniej. Podczas swojego drobiazgowego reporterskiego śledztwa Kamil Bałuk szukał odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że jeden człowiek został ojcem ponad dwusetki dzieci – i kim są dziś te dorosłe już dzieci.
Reporter mnoży pytania:
Czy każdy człowiek ma prawo do posiadania dziecka? Czy każde dziecko ma prawo do wiedzy o swoich biologicznych korzeniach? Czy dawca nasienia ma prawo do anonimowości?
Pasjonująca i trudna do uwierzenia opowieść o kraju, w którego języku nie funkcjonuje słowo „rodzeństwo”, a także o kraju – niewielkim – gdzie żyją ponad dwie setki braci i sióstr. To również opowieść o lekarzu, który chciał być Bogiem, i o anonimowym dawcy nasienia, który ukrywał nie tylko swoją tożsamość, ale również tajemnicę, którą przekazał ponad dwustu potomkom…

📘 WODECKI. TAK MI WYSZŁO
Książka na dwa głosy: reporterska opowieść Kamila Bałuka o Zbyszku i jego przebojowym „powrocie” na scenę w 40 lat od debiutu; oraz historia Zbigniewa, którą Wodecki snuje w autobiograficznej rozmowie z Wacławem Krupińskim.
Spotkanie poprowadzi Bartosz Józefiak.

📕 FESTIWAL REPORTAŻU MŁODEGO POKOLENIA - o co chodzi?
Wraz z zaprzyjaźnionym reporterem Bartoszem Józefiakiem postanowiliśmy zorganizować nietypowy festiwal literacki. To całoroczne wydarzenie poświęcone literaturze faktu: Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia. Co dwa tygodnie zapraszamy w nasze progi reporterki i reporterów teraz lub w ostatnich latach debiutujących na rynku wydawniczym. Rozmawiamy o najnowszych tytułach i wracamy do tych, z którymi czytelniczki i czytelnicy mieli okazję już się zapoznać.

📕 Z uwagi na obowiązujące obostrzenia spotkanie odbywa się jedynie w wersji streamingowej. Zapraszamy na transmisję online na profilu Facebook >> link

📕 Patronat nad Festiwalem objął InstytutR.
Nasi partnerzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo AGORA, Dowody na Istnienie.
Spotkanie z Kamilem Bałukiem organizowane jest we współpracy z Dowodami na Istnienie.

📕 Kim jesteśmy?
Księgarnia Do Dzieła powstała w lipcu 2020 roku w samym sercu Łodzi (ul. Próchnika 3). Została pomyślana jako kameralna przestrzeń, gdzie w towarzystwie książek i kawy można gadać o literaturze. Dla dużych i tych całkiem małych. Organizujemy spotkania autorskie i spacery literacko-filozoficzne.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę