Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Porzucenie. Spotkanie z Elisabeth Asbrink

Porzucenie. Spotkanie z Elisabeth Asbrink
📅 Data: piątek, 21 maja 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ambasada Szwecji, Instytut Reportażu oraz Wydawnictwo Wielka Litera zapraszają na spotkanie z Elisabeth Åsbrink, które poprowadzi Łukasz Wojtusik.
Tłumaczenie (j. szwedzki - j. polski) - Emilia Fabisiak.

Spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 20 z okazji polskiego wydania nowej książki autorki „Porzucenie” w tłum. Natalii Kołaczek oraz przypadającego 9 maja Dnia Europy.
Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Książkę Elisabeth Åsbrink potraktujemy jako punkt wyjścia do dyskusji na temat historii i współczesności Europy, wspólnoty europejskiej, demokracji czy praw człowieka.
„Porzucenie” to powieść, która wzbudziła zachwyt w Europie. W Niemczech krytycy podkreślają, że książka wpisuje się w osiągnięcia potężnej tradycji literackiej, a „Porzuceniu” patronują Primo Levi i Izaak Bashevis Singer. Elisabeth Åsbrink przywraca historii Żydów sefardyjskich należne im miejsce w literaturze.
Potężna, głęboka powieść o miłości i nienawiści, dumie i upokorzeniu, a także trudnych powrotach do domu i konieczności nieustannej podróży.
To wielopoziomowa powieść, książka dokumentalna i literatura o potężnej sile oddziaływania – Åsbrink snuje brutalną opowieść o ludziach podzielonych i wygnanych, których łączą więzy krwi, ale od środka oddala od siebie rozrastająca się samotność.
Autorka po mistrzowsku odtwarza psychologiczną stronę kobiecego porzucenia i wykluczenia, udowadnia, że życie w cieniu ludzkiej nienawiści boli tak samo w Niemczech, Londynie, na Węgrzech i w Sztokholmie.
Elisabeth Åsbrink - urodzona w 1965 roku w Göteborgu, szwedzka pisarka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, dramatopisarka. Jej ojciec, György Fenyö, był Węgrem pochodzenia żydowskiego, który w 1956 roku uciekł do Szwecji. Jego rodzina została zamordowana w Holocauście.
W latach 2000-2015 pracowała jako redaktorka i dziennikarka śledcza szwedzkiej telewizji. Laureatka licznych prestiżowych nagród literackich i dziennikarskich za książkę „W lesie wiedeńskim wciąż szumią drzewa” – w Polsce uhonorowana w 2014 r. Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jej książka „1947. Świat zaczyna się teraz” została przetłumaczona na 19 języków.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę