Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Noc Muzeów 2021 on-line - zwiedzanie Stacji Filtrów

Noc Muzeów 2021 on-line - zwiedzanie Stacji Filtrów

reklama
📅 Data: sobota, 15 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Dzięki możliwościom, jakie dają media społecznościowe, zachęcamy do udziału w zwiedzaniu Stacji Filtrów bez wychodzenia z domu! W trakcie wyjątkowej transmisji, która odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 r., o godz. 20:00 na profilach społecznościowych MPWiK Warszawa na Facebooku i YouTube, wspólnie zwiedzimy zakład przy ul. Koszykowej.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link
Transmisja na YouTube >> link

Tematem przewodnim naszego spaceru będzie sztuka. Podczas transmisji oprowadzimy Was po terenie stacji uznawanej za perłę architektury przemysłowej XIX wieku i pokażemy, że sztuka jest wszędzie! W roli przewodnika wystąpi rzecznik prasowy naszej Spółki Marek Smółka, który przeprowadzi rozmowy ze specjalnymi gośćmi z wnętrza filtrów powolnych – jedynego na świecie zabytkowego obiektu infrastruktury wodnej działającego do dziś. Nie zabraknie również znanych z naszych filmów edukacyjnych Kamila i Tomka. Wraz z nimi będziemy mogli zajrzeć do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji oraz wieży ciśnień.
Poznamy burzliwe losy popiersia Sokratesa Starynkiewicza oraz poszukamy dzieł dłuta mistrza Jana Golińskiego. Powiemy też kilka słów o najwybitniejszych postaciach związanych z Wodociągami Warszawskimi jak np. William Lindley. Wraz z naszymi gośćmi porozmawiamy o architekturze i rzeźbie oraz historii Warszawy, która nierozerwalnie łączy się z losami Stacji Filtrów. Do zobaczenia!

Fot. Krzysztof Dubiel/TravelPhoto.pl

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!