Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Rhizopolis | Między drzewami a ludźmi. Dyskusja towarzysząca wystawie

Rhizopolis | Między drzewami a ludźmi. Dyskusja towarzysząca wystawie

reklama
📅 Data: środa, 12 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Jak wejść w skórę, a raczej – w korę drzewa? Co byśmy zobaczyli, a co poczuli, gdybyśmy potrafili to zrobić? I co mogłoby dać to nam, a co... drzewom?
Podczas debaty towarzyszącej wystawie Joanny Rajkowskiej „Rhizopolis” porozmawiamy o granicach ludzkiej empatii wobec nieożywionej przyrody. Spróbujemy spojrzeć na świat „oczami” drzew, zastanowić się, w jaki sposób my, ludzie, pogarszamy i polepszamy ich los. Podyskutujemy także o tym, po co nam współczucie wobec drzew w czasach kryzysu klimatycznego, masowych wycinek i stopniowego znikania starych drzew z naszego krajobrazu.

W rozmowie udział wezmą:
Magdalena Budziszewska – psycholożka, pracowniczka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożycielka inicjatywy UW dla Klimatu. Obecnie zajmuje się także emocjami, jakie czują ludzie wobec zmiany klimatu, lękiem i depresją klimatyczną oraz psychologią działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego.
Małgorzata Izdebska – absolwentka Architektury Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ekspertka edukacji ekologicznej. W samorządzie gminnym od 2003 roku. Obecnie na stanowisku sekretarza w gminie Wołomin, gdzie odpowiedzialna jest za ochronę środowiska i gospodarkę odpadami. Członkini Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.
Joanna Rajkowska – artystka wizualna, posługuje się różnymi mediami, jednak najbardziej znane prace to projekty publiczne. Aby je zbudować, artystka wykorzystuje realnie istniejące miejsca, energie, organizmy i materiały.
Urszula Zajączkowska – poetka, botaniczka, artystka wideo. Adiunkt w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW, gdzie bada wzrost, ruchy i biomechanikę roślin. Autorka poetyckich tomów „Atomy” i „minimum” oraz eseistycznej książki „Patyki, badyle”.

Prowadzenie:
Jan Mencwel – aktywista, autor książki „Betonoza”.

Zdjęcie: wystawa „Joanna Rajkowska. Rhizopolis”, fot. Anna Zagodzka

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę