Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Człowiek, który wiedział za dużo. Spotkanie z Moniką Górą

Człowiek, który wiedział za dużo. Spotkanie z Moniką Górą

reklama
📅 Data: wtorek, 25 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do wirtualnego Faktycznego Domu Kultury na spotkanie z Moniką Górą, autorką książki "Człowiek, który wiedział za dużo. Dlaczego zginęli Jaroszewiczowie?"

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Sierpień 2020 roku. Przed warszawskim sądem okręgowym rozpoczyna się proces oskarżonych o zabójstwo premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej. Mają nimi być członkowie działającego w latach 90. gangu karateków z Radomia. Sprawa ma jednak drugie dno, a ustalenia policji i prokuratury wydają się niewiarygodne. Z domu Jaroszewiczów nie skradziono bowiem najcenniejszych przedmiotów. Jak wynika natomiast z sekcji zwłok, sprawcy przez długie godziny torturowali premiera, jednocześnie opatrując mu rany, zmieniając ubranie i podając leki. Niemal na pewno próbowali go zmusić do wyjawienia jakichś informacji.

Monika Góra szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego przez wiele lat policja i prokuratura nie potrafiły wskazać winnych zbrodni. Jak to możliwe, że dopiero teraz na światło dzienne wychodzą fakty, które nigdy nie zostały ze sobą połączone? Czy kolejny raz przed oblicze sądu trafili ludzie, którzy nie popełnili tej zbrodni?

Monika Góra – reporterka, scenarzystka, absolwentka dziennikarstwa na UJ. Współpracowała z „Dużym Formatem”, magazynem „Gazety Wyborczej”, w którym opublikowała serię reportaży na temat zabójstwa Iwony Cygan. Jej książka Miasteczko zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan? (W.A.B. 2019) była jednym z najgłośniejszych reportaży śledczych ostatnich lat.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę