Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Finisaż wystawy IKONY. Debata i koncert

Finisaż wystawy IKONY. Debata i koncert

reklama
📅 Data: czwartek, 13 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
👉Finisaż wystawy IKONY. Debata i koncert.
🗓13 maja, godz. 19:00
💻Transmisja na Facebooku >> link

Zapraszamy od udziału w ostatnim wydarzeniu na wystawie IKONY. Ekspozycję o sztuce cyfrowej pożegnamy na ekranach waszych smartfonów i komputerów. Nie oznacza to, że wrzucimy ją do ikonki kosz lub użyjemy przycisku delete. IKONY znikają fizycznie z Kredytowej 1, ale dzięki technice już zawsze będą dostępne pod naszym adresem www.🌐

Ostatnie doświadczenia społecznie jeszcze bardziej uświadamiają nam siłę IKON. Trzy kropki oczekiwania na wiadomość lub zawieszający się pasek postępu - w czasach pandemii to czasem być albo nie być. To emocje, życie ukryte za emotkami i naszymi ekranami. IKONY to lustro współczesności.

⭐Podczas debaty spojrzymy na wystawę wspólnie z artystami z grupy panGenerator: Jakubem Koźniewskim, Krzysztofem Cybulskim i Krzysztofem Golińskim oraz etnologiem Bratkiem Robotyckim.
⭐ Temat przewodni: ikoniczności kultury cyfrowej.
⭐Prowadzenie spotkania: Anna Grunwald, kierowniczka Działu Edukacji z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

🎶Koniec to nowy początek, a takim momentom od wieków towarzyszy muzyka i taniec. Zapraszamy na mini koncert muzyki inspirowanej pejzażem dźwiękowym retro gier video, który został stworzony specjalnie na finisaż wystawy IKONY przez Adama Frankiewicza.

Adam Frankiewicz - reżyser, artysta dźwiękowy, performer. Twórca widowisk audiowizualnych, instalacji dźwiękowych i eksperymentalnych słuchowisk radiowych. Jego prace były pokazywane w wielu europejskich miastach (Kurgan, Madryt, Koszyce, Ryga, Lwów i Drohobycz). Występował na takich festiwalach jak Ars Electronica, Unsound, Open Source Art, Up To Date, Floppy Totaal, Seanaps, Biennale of Contemporary Art w Tuluzie i wielu, wielu innych. W swoim najnowszym projekcie XCOPY, staje się trakerowym, chiptunesowym surferem starej technologii.

---
📷Fot. Maciej Jędrzejewski
Wystawa IKONY zrealizowana w ramach projektu „Rzeczy kultowe" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja kulturalna na lata 2018-20 oraz współfinansowania Samorządu Województwa Mazowieckiego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę