Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

WERNYHORA – koncert online w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu

WERNYHORA – koncert online w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu

reklama
📅 Data: niedziela, 16 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy na koncert online zespołu WERNYHORA, który przygotowaliśmy wspólnie z Gminą Horyniec-Zdrój w ramach Nocy Muzeów 2021! Transmisja koncertu odbędzie się w niedzielę, 16 maja o godz. 20 na kanale facebookowym Muzeum Kresów w Lubaczowie >> link

WERNYHORA to sanocki zespół world music/folkowy. Grupa ta w swoich muzycznych poszukiwaniach kieruje się głównie w stronę muzyki ludowej i dawnej. W tym pierwszym przypadku muzycy twórczo sięgają głównie do muzycznych tradycji polsko-ukraińskiego pogranicza, a zwłaszcza do muzyki mieszkańców Karpat (od Beskidu Niskiego po Huculszczyznę). Zespół tworzy trójka doświadczonych muzyków:

Daria Kosiek – wokalistka o niepowtarzalnym głosie, stypendystka MKiDN. Jej charakterystyczny śpiew nagradzany był głównymi nagrodami m.in. na festiwalach Kropa i Sabałowe Bajania (2019). Prócz Wernyhory śpiewa także w kobiecym zespole Widymo.

Anna Oklejewicz – multiinstrumentalistka rozkochana w instrumentach smyczkowych, grająca w projektach pagan metalowych i dark folkowych. W Wernyhorze odpowiada za instrumenty smyczkowe, w tym fidel i viela de gamba.

Maciej Harna – lirnik i aranżer Wernyhory, muzykolog, pedagog, twórca (założyciel i kompozytor) multiinstrumentalnej Orkiestry Jednej Góry Matragona, współpracuje z zespołami KSU, Lirofonia, Karpaton (Słowacja). Stypendysta MKiDN.

Choć zespół istnieje od niedawna, jego muzyka zdobyła ogólnopolskie uznanie. Wernyhorę doceniono m.in. na najważniejszym polskim festiwalu folkowym XXX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie, na którym zespół zdobył Nagrodę Główną i Nagrodę Publiczności.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę