Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

AJNUSKA NOC MUZEÓW

AJNUSKA NOC MUZEÓW

reklama
📅 Data: sobota, 15 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W tym roku, podczas Nocy Muzeów, Muzeum Azji i Pacyfiku zabierze swoich gości do Azji Wschodniej. Tematem przewodnim wydarzenia będą Ajnowie, autochtoniczna ludności Japonii.

Odwiedzający Muzeum będą mieli okazję obejrzeć wyjątkową wystawę „ŚWIAT AJNÓW. OD BRONISŁAWA PIŁSUDSKIEGO DO SHIGERU KAYANO”. To muzealny zapis zaniku jednej z najciekawszych autochtonicznych kultur tej części świata, którą od zapomnienia „ocalił” etnograf – Bronisław Piłsudski.

Ponadto nasi goście będę mogli obejrzeć wystawę "Kobieta, życie, wolność - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze", prezentującą fotografie archiwalne, w ramach projektu naukowego, realizowanego z Pracownią Studiów Kurdyjskich UJ.

Zapraszamy także do „STREFY DŹWIĘKÓW”, która jest pierwszą częścią ekspozycji stałej realizowanej w nowej siedzibie Muzeum Azji i Pacyfiku. Wystawa prezentuje około 120 instrumentów muzycznych pochodzących z różnych obszarów kulturowych i krajów.

W trakcie NOCY MUZEÓW zwiedzanie Muzeum Azji i Pacyfiku będzie się odbywało zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi powszechnie w przestrzeni publicznej. W Muzeum może przebywać jednocześnie 20 Zwiedzających, w tym maksymalnie 4 osoby w Strefie Dźwięków i maksymalnie 10 osób w sali wystaw czasowych. W sklepiku może przebywać tylko jeden Zwiedzający.
W Muzeum muszą być przestrzegane zasady bezpieczeństwa obowiązujące powszechnie w przestrzeni publicznej, a w szczególności obowiązek zakrycia ust i nosa.


Podczas tegorocznego wydarzenia Muzeum zaplanowało również specjalny program online, na który będą składać się prezentacje, wykłady, koncert związany z kulturą Azji, przygotowanie wykładów stacjonarnych i online, oraz specjalnych filmików skierowanych do najmłodszych.

Atrakcje AJNUSKIEJ NOCY MUZEÓW ONLINE:
🔸18:00 - Wstęp do Świata Ajnów w Muzeum Azji i Pacyfiku
🔸18:30 - Historia jedynej w Polsce ajnuskiej kolekcji 😍
🔸19:00 - DIY - jak wykonać w domu własną ajnuską opaskę?
🔸20:00 - Muzyczny Świat Ajnów

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Tych, którzy nie mogą nas odwiedzić zapraszamy w trakcie trwania całego wydarzenia na wirtualny spacer po naszej wystawie 🧡 >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę