Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dzielnica Poetów. Weekendowe atrakcje literackie

Dzielnica Poetów. Weekendowe atrakcje literackie

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 15 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 16 maja 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Multimedialny Park Fontann w Warszawie, Skwer Dywizji 1 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W sobotę, 15.05 (Noc Muzeów), Multimedialny Park Fontann zamieni się w krainę poezji. Na terenie Podzamcza czekać będzie szereg atrakcji związanych z liryką. Usłyszymy najpiękniejsze strofy polskiej poezji. Będzie można wziąć udział w spotkaniu literackim, a także wypożyczyć tomik poezji z plenerowej biblioteczki, działającej pod hasłem: Weź i przynieś, podziel się literaturą. Ponadto po zmroku na skarpie wyświetlona zostanie gigantyczna animacja zapraszająca do odwiedzenia „Dzielnicy Poetów”.

Emisja wierszy wg wyboru prof. Piotra Mitznera, znakomitego poety, eseisty i pisarza, które czytać będą Anna Nehrebecka, Anna Dereszowska, Zbigniew Zamachowski i Adam Bauman odbywać się będzie w każdy weekend, od 16.05 do 06.06 o pełnych godzinach:
Piątek: od 18.00 do 21.30
Sobota: od 15.00 do 21.30
Niedziela: od 12.00 do 16.00
Podczas Nocy Muzeów (15.05) w godz. 17.00-23.00.

Organizator wydarzenia, Stołeczna Estrada przygotowała dwa cykle tematyczne. Jeden poświęcony poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, drugi twórczości Poetek i Poetów Warszawy. Wybrano osobiste, prywatne wiersze Baczyńskiego, który był nie tylko poetą-żołnierzem, lecz także subtelnym lirykiem, wrażliwym na urodę świata, na barwy i zmienność pór roku, na życie pulsujące w ciałach zwierząt i w roślinach.

Przedstawimy również wybór wierszy poetek i poetów związanych z Warszawą. Powstały one w ciągu ostatnich stu lat. Mamy tu liryczne wyznania, czułe wspomnienia, ale też obrazy ciemnych stron stołecznej rzeczywistości, jej trudów i czarów. To portrety Warszawy i jej mieszkańców. Wybrano wiersze autorstwa Jerzego Lieberta, Krystyny Krahelskiej, Juliana Tuwima, Ireny Tuwim, Adama Ważyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, Zuzanny Ginczanki, Artura Oppmana i Światopełka Karpińskiego.

Ponadto podczas Nocy Muzeów w sobotę 15.05, o godz. 21.00 w Pawilonie Artystycznym Fontanna odbędzie się spotkanie literackie, w którym udział wezmą warszawscy twórcy: Krystyna Dąbrowska, poetka, tłumaczka, laureatka Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz Piotr Matywiecki, poeta, eseista, laureat nagród Polskiego Pen Clubu, Nagrody m.st. Warszawy i Nagrody Literackiej Gdynia. Lekturze wierszy towarzyszyć będzie muzyka Pawła Szamburskiego, klarnecisty, improwizatora, uczestnika wielu projektów muzycznych.

[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę